فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روز ۱۶فروردین همه چیز در تهران به حالت عادی برگشت، گفت: دولت باید خودش را فدای ملت کند تا بتواند بحران کرونا را مدیریت کند.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفت‌وگو «فام‌نیوز» با اشاره به بحران کرونا و لزوم انجام برخی اقدامات توسط دولت، گفت: مملکت ما باید به جایی برسد که دولت اعلام کند جلوی شیوع و پیشرفت کرونا را گرفته است،در واقع تصمیم دولت‌ها و حکومت‌ها باید در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باشد و این بزرگ‌ترین خدمتی است که می‌توان به ملت ارائه داد.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شهر تهران در روز ۱۶فروردین انگار همه چیز عادی شده است و انگار نه انگار روزی دو الی سه هزار نفر به تعداد مبتلایان اضافه می‌شود. رفت و آمد مردم همانند روزهای قبل از کرونا شده است و این نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند.

وی بیان کرد: دولت قبل از عید که موضوع قرنطینه را جدی نگرفت و بعد که متوجه بحران شد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را در نیمه‌های نوروز اجرایی کرد که اقدام خوبی هم بود اما الان یک میلیون مسافر به شهرهای محل سکونت‌شان برگشته‌اند و اگر قرار باشد مردم در منزل نمانند و همه چیز به روال عادی برگردد باید منتظر شیوع بیشتر این بیماری باشیم.

وی تصریح کرد: خواسته ما از دولت و حاکمیت این است که از شیوع این بیماری جلوگیری کند،
فعلا ما هنوز در مرحله جلوگیری از شیوع بیماری هستیم و هیچ چیزی عادی نشده است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسئولان حکومتی نباید از این بترسند که یک مدت رونق کسب ‌و کارها آنچنان که باید نیست، بلکه باید به فکر حمایت از این کسب و کارها باشند، الان همه کشورهای بزرگ صنعتی همه امور را در کشورشان متوقف کرده‌اند و حتی روسای دولت‌ها گفته‌اند که دولت فدای ملت، دولت باید خودش را فدای ملت کند تا بتواند این موضوع را مدیریت کند.

وی خاطر نشان کرد: تا الان کادر درمانی ما به خوبی کار کرده‌اند و ما قدردان زحمات و تلاش‌های کادر درمانی و پزشکی هستیم چراکه ایثار کردند، دولت هم باید تصمیمی بگیرد و اقداماتش در حوزه کنترل و پیشگیری را حداقل تا ۲۰الی ۳۰روز آینده ادامه دهد تا آنچه تاکنون انجام داده بی‌نتیجه نماند.