یک عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: مرد بودن ملاک وزیر بودن نیست و رییس جمهور می تواند از بانوانی که در این عرصه از تجربه و سابقه خوبی برخوردارند استفاده کنند.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در خصوص ویژگی های وزرای کار و اقتصاد با بیان اینکه این ۲ وزارتخانه در شرایط فعلی از حساسیت بالایی برخوردارند افزود:کسی که توانایی و صلاحیت را داشته باشد و همچنین شایستگی این جایگاه را داشته باشد باید انتخاب شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت کار و همچنین وزارت اقتصاد دو وزارتخانه بزرگ با حوزه و زیرمجموعه های گسترده هستند که می توانند مکمل هم برای بهبود شرایط اقتصادی فعلی باشند.

وی تصریح کرد:درخواست ما از رییس جمهور محترم این است؛ اساتیدی که مدیر و مدبر با رزومه خوب باشد و همچنین بتواند برنامه و طرح های خوب برای برون رفت از وضعیت فعلی ارائه دهد را انتخاب کنند.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر با تاکید بر لزوم جوان بودن وزیری که قرار است انتخاب شود افزود: مرد بودن ملاک وزیر بودن نیست و رییس جمهور می تواند از بانوانی که در این عرصه از تجربه و سابقه خوبی برخوردارند استفاده کنند.

ذوالقدر؛ خلا، نبود زن در کابینه را موضوع مهم دانست و ادامه داد: بانوان در حوزه اقتصادی کارنامه خوبی داشته و می شود از فرصت خانم ها و به ویژه جوانانی که از بدنه وزارت کار و اقتصاد هستند نیز استفاده شود.