فام‌نیوز- نماینده مردم تهران در مجلس خواستار پیش‌بینی سازوکاری جهت آموزش دانش‌آموزان از سوی وزارت آموزش و پرورش برای سال آتی تحصیلی با در نظر گرفتن احتمال شیوع مجدد کرونا در آن زمان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر در نشست علنی صبح امروز(سه شنبه، دوم اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشاپیش روز کارگر را نیز پاس می دارم از زحمات معلمان به خصوص در این شرایط بحرانی که در فضای مجازی حاضر شده و به فرزندان عزیز آموزش می دهند تشکر می کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه که قطعا باید به امر آموزش بیشتر توجه کرد، اظهار داشت: دو ماه است که مدارس و دانشگاه ها تعطیل است و باید برای آنها تدبیر جدی شود و البته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده که البته کافی نیست.

وی افزود: نرم افزار شاد که آموزش و پرورش به شدت برای آموزش بر آن تکیه دارد تنها در دسترس ۳۰ درصد دانش آموزان است و نباید دانش آموزان مناطق محروم را فراموش کرد که کتب درسی را نیز به سختی دریافت می کنند چه رسد به وسایل ارتباطاتی پیشرفته که کالایی لوکس محسوب می شود و زیرساخت نیز برای استفاده از آن وجود ندارد لذا از وزیر انتظار داریم با توجه به پیش بینی های موجود که ممکن است سال تحصیلی آتی را نیز تحت تأثیر قرار دهد، سازوکاری را تدبیر کنند که عدالت آموزشی محقق شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس ضمن گرامیداشت هفته سلامت عنوان کرد: از تلاش های پزشکان، پرستاران، بهیاران و همه کارکنان خدماتی در شرایط بحران کرونا و مقابله با این ویروس تشکر می کنم.

وی ادامه داد: تغییر ساعات اداری برای کنترل و مدیریت ترافیک اگرچه اقدامی بسیار مناسب است اما فراموش نشود که مدارس و مهدکودک ها تعطیل بوده و مادران شاغل نیازمند حمایت بیشتر بوده و باید از فرصت دورکاری و کاهش ساعات اداری برخوردار شوند.

ذوالقدر در ادامه با بیان اینکه کرونا تمام حوزه ها را متأثر کرده است، عنوان کرد: اصحاب فرهنگ و رسانه فرصت‌ها را از دست داده و روزنامه‌ها با نسخه‌های الکترونیکی فعالیت می‌کنند که مورد استقبال نبوده و نیاز به حمایت‌های مالی و معنوی دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: کرونا سفره های برخی اقشار آسیب پذیر را کوچک و کوچک‌تر کرده و روزهای سختی را برای آنها رقم زده است که باید هرچه زودتر و به صورت عادلانه وام در اختیار آنها قرار گیرد به خصوص به زنان سرپرست خانوار توجه شود همچنین هنرمندان نیز نیاز به حمایت دارند.

وی خطاب به رئیس قوه قضاییه درباره حادثه اخیر جوجه کشی عنوان کرد: باید به این موضوع که خلاف شرع، قانون و صرفه اقتصادی بود رسیدگی فوری شود و چقدر به جا بود که این جوجه‌ها در اختیار کمیته امداد(ره) قرار می گرفت تا میان نیازمندان و زنان سرپرست خانوار توزیع شود.

ذوالقدر در ادامه با اشاره به عرضه سهام شستا در بازار بورس اظهار داشت: این موضوع باید با دقت و نظارت انجام شود که حق کسی ضایع نشود.

این عضو فراکسیون امید در ادامه خطاب به وزیر کشاورزی گفت: با توجه به هشدار احتمال هجوم موج جدید ملخ صحرایی به کشور که در برخی اخبار و بر اساس پیش بینی سازمان فائو انجام شده تدابیر لازم را بیاندیشند همچنین متأسفانه صیادان هنوز یارانه سوخت دریافت نکرده و برای دریافت مجوز ماهیگیری مشکل دارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در روزها پایانی مجلس دهم هستیم و نقدهایی به این مجلس وارد است، خاطرنشان کرد: اما برخی از این نقدها بدون نگاه جامع به مسائل روز و واقعیات جامعه بوده و به صورت سلیقه ای نگاشته می شود در حالی که اقدامات بسیاری برای بیمه زنان سرپرست خانوار، تخصیص بودجه سنواتی، کاهش ساعات اداری، پیگیری توانمندسازی زنان روستایی و عشایر، تقویت مشاغل خرد و صنایع دستی، پیگیری اجرای قانون مرخصی زایمان و طرح جمعیت و تعالی خانواده و آموزش اجباری حین ازدواج و تسهیل ازدواج از سوی کمیسیون فرهنگی و فراکسیون زنان و اختصاص وام ۱۵ میلیون تومانی ازدواج انجام شده که انتظار می رود با دیده واقعیت به آن نگریسته شود.