فام‌نیوز- ذوالقدر گفت: متاسفانه ۶۰ درصد آسیب‌های اجتماعی کشور به استان تهران اختصاص دارد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در جشنواره دختران؛ حمایت‌های روانی_اجتماعی، توسعه پایدار  اظهار کرد: متاسفانه ۶۰ درصد آسیب‌های اجتماعی به استان تهران اختصاص دارد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین فراکسیون زنان با اهتمام ویژه‌ای امور مرتبط با زنان و دختران را پیگیری می‌کنند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شخصیت حضرت معصومه (س) شخصیت برجسته‌ای است و به دلیل تقوا و علم و دانش آن حضرت، ایشان هماره مورد توجه هستند.

 

ذوالقدر یادآور شد: بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره) حضرت معصومه (س) با علم و درایتی که داشتند، الگویی مناسب برای زنان و دختران به شمار می‌روند و زنان می‌توانند از موقعیت‌های اجتماعی و فرهنگی خوبی در جامعه برخوردار شوند.

 

وی همچنین تاکید کرد: تنها تحصیل علم برای زنان کفایت نمی‌کند و باید به موضوع جایگاه زنان در جامعه نیز توجه شود و متاسفانه در حال حاضر مشکلات بسیاری برای اشتغال زنان در جامعه کنونی وجود دارد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلساتی که با مسئولان مختلف نظام داریم، همواره به موضوع جایگاه ارزشمند زنان تاکید می‌کنیم و بدون تردید زنان می‌توانند در حوزه‌های مختلف خوش بدرخشند و افتخار آفرینی کنند.

 

ذوالقدر تاکید کرد: ۶۰ درصد از کودکان کار و معتادان متجاهر مربوط به استان تهران هستند و پایتخت در حال حاضر با انواع آسیب‌های اجتماعی روبرو است.

 

وی یادآور شد: هم اکنون در استان تهران با توزیع نابرابر اعتبار مواجه هستیم و آمار‌های فوق بیانگر مشکلات گسترده پایتخت در معضلاتی، چون دختران فراری، اعتیاد، زنان سرپرست خانوار و مواردی از این دست است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: بالا رفتن سن ازدواج دختران در استان تهران در حال حاضر به معضل تبدیل شده است و ما در مجلس شورای اسلامی بودجه‌هایی را برای رفع مشکل ازدواج جوانان اختصاص داده ایم.

 

ذوالقدر خاطرنشان کرد: تعاملات خوبی میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی وجود دارد و امور مرتبط با حوزه زنان با جدیت دنبال می‌شود.

 

وی تاکید کرد: از آنجا که استان تهران با انواع معضلات و آسیب‌های اجتماعی روبرو است، ضرورت دارد که اعتبار ویژه‌ای برای کنترل و رفع آسیب‌های پایتخت اختصاص داده شود.