فام‌نیوز- سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت: رئیس سازمان صداوسیما باید با حضور در مجلس در مورد رفتار غیر اخلاقی و غیر قانونی صداوسیما در مورد آقای نجفی توضیح دهد.

فاطمه سعیدی در گفت وگو با «فام نیوز» با اشاره به چگونگی رفتار صداوسیما در پرونده محمدعلی نجفی، گفت: صداوسیما برخلاف نظر و میل مردم و اخلاق کار می‌کند، از حذف شخصیت‌ها در برنامه‌های صداوسیما و سلیقه‌ای رفتار کردن تا این اواخر چگونگی پوشش اخبار مربوط به پرونده آقای نجفی همه مواردی است که رفتار این رسانه ملی را زیر سوال برده است .

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صداوسیما بلافاصله اتفاقی را که مربوط به آقای نجفی بود خبری کرد و بدون اینکه پیش پا افتاده‌ترین مواد قانونی را رعایت کند چهره وی و آلت جرم را نشان داد، کسانی که کمترین اطلاعی از قانون دارند می‌دانند که این کار صداوسیما غیرقانونی بوده است.

وی تاکید کرد: حتی عذرخواهی نیز کاری را درست نمی کند چراکه این کار هم غیر اخلاقی و هم غیر قانونی بود و مسئولان صداوسیما باید در این زمینه پاسخگو باشند.

سعیدی بیان کرد: قطعا بعد از تعطیلات مجلس تحقیق و تفحص از صداوسیما را کلید خواهیم زد، ناظرین مجلس بر صداوسیما نیز باید گزارشی از نحوه نظارت بر عملکرد این سازمان به مجلس ارائه دهند، البته از رئیس سازمان نیز دعوت خواهیم کرد که در صحن مجلس در مورد اینگونه رفتارهای غیر اخلاقی و غیر قانونی صداوسیما توضیح دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: متاسفانه ناظرین ما در مجلس بحث نظارت بر صداوسیما را جدی نگرفته‌اند و تاکنون گزارشی به مجلس ارائه نداده‌اند، خیلی از موارد که ما حضوری از ناظرین خواستیم که نظارت داشته باشند را جدی نگرفته‌اند؛ از جمله نظارت بر برنامه‌هایی که باعث رواج خشونت می‌شد، حذف برنامه‌های مردمی و برخی برنامه‌ها که خلاف شرع و عرف بود مواردی بود که بارها تذکر دادیم اما هیچگاه از طرف ناظرین به آنها پرداخته نشد.