فام‌نیوز- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آقای روحانی باید در مجمع عمومی سازمان ملل به بدعهدی آمریکا در برجام اشاره کند، گفت: انتظار می‌رود رییس‌جمهور همچنین بر فضای همکاری با سایر شرکای ما یعنی اروپا، روسیه، چین و کشورهای منطقه تاکید کند.

علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» با اشاره به سخنرانی رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما در شرایط بسیار خاصی در تحولات نظام بین‌الملل قرار داریم و دوره گذار را در این شرایط طی می‌کنیم، ضمن اینکه جهان ما امروز با چالش‌ها و مسائل بسیار متعدد و مختلفی چه در حوزه محیط زیست و مسائل اقتصادی و چه امنیتی و سیاسی مواجه است.

وی اظهار داشت: با توجه به خروج آمریکا از برجام و منطق گفت‌وگو ‌و تعاملی که ایران دنبال کرد رییس جمهور باید در مجمع عمومی سازمان ملل به این مسئله بپردازد، البته برای همه جهانیان ثابت شده است که ایران اهل گفت و‌گو و مذاکره است و این آمریکایی‌ها هستند که ناقض تعهدات بین‌المللی هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: تلاش آمریکا برای وضع تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران خلاف تمامی اصول و مقررات بین المللی است، همچنان که خروج آمریکا از برجام خلاف حقوق بین‌الملل و‌ منشور سازمان ملل است چرا که برجام به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد است و طبق اصول و منشور سازمان ملل قطعنامه‌های شورای امنیت لازم‌الاجرا هستند.

وی تصریح کرد: آقای روحانی باید ضمن بیان این مطالب، راجع به تاثیرات و پیامدها و فشارهای بین‌المللی علیه اقتصاد ما که خلاف همه اصول و موازین بشردوستانه است سخن بگوید و به محدودیت‌هایی که ممکن است برای اقتصاد و ‌مردم ما بوجود می‌آید نیز اشاره کند.

این عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور بایستی همچنان بر فضای همکاری با سایر شرکای ما یعنی اروپا، روسیه، چین و کشورهای منطقه تاکید کند که با این اقدام  یکبار دیگر دست همکاری و دوستی به سمت همه کشورهای منطقه و همه همسایگان‌مان دراز می‌کنیم، البته اطمینان داریم که این همکاری‌ها می‌تواند به نفع صلح و ثبات در منطقه باشد.