فام‌نیوز- رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: در ۵ سال اخیر سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه جوانان رشد چشمگیر داشته‌اند، باور ما این است که بدون دخالت دولت باید فضا برای فعالیت مردم و بخش خصوصی فراهم شود و نسبت به اطرافیان خود مسئولیت اجتماعی داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، سید فرید موسوی در نشست مشورتی جوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به اِشراف جوانان اسلامشهری بر مشکلات این شهرستان اظهار کرد: متأسفانه فضایی در کشور و به ویژه در شهرستان‌های استان تهران به وجود آمده که سیاه‌نمایی وضعیت موجود مشهود است و باید این مسئله برطرف و اقدامات مثبت و مسائل رو به رشد بیشتر دیده شود.
رئیس فراکسیون جوانان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف مجمع‌های مشورتی جوانان و تشکل‌های مردم‌نهاد افزود: باید از فرصت‌ها و فضایی که برای نقش‌آفرینی جوانان در شهرستان به وجود آمده استفاده و به نقطه اتصال بین ادارات و مجمع شورای مشورتی جوانان تبدیل و پیشرفت‌ها و کاستی‌ها را به ادارات و به مجمع مشورتی جوانان منتقل کرد.
موسوی بیان کرد: متأسفانه فضا به سمت بزرگنمایی خطاها و اشتباهات پیش رفته است و بدون اینکه به نقش و وظیفه خود بیندیشیم برخی افراد فرصت‌طلب به دنبال ایجاد احساس ناامیدی در بین جوانان سرمایه‌های این نظام هستند.
وی ادامه داد: به پشتوانه مطالبات جوانان، قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس تصویب و اجرایی شد، اکنون مسئولان وظیفه دارند بستر را برای حضور و فعالیت جوانان تسهیل کنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی به وظایف مجمع مشورتی جوانان در توسعه اسلامشهر اشاره کرد و گفت: تقویت مشارکت اجتماعی برای تسهیل توسعه، شناسایی مشکلات، کنار هم بودن برای داشتن حال خوب و حفظ این نقش مشورتی خود بدون دخالت در امور اجتماعی از جمله اهداف شکل‌گیری مجمع مشورتی جوانان در اسلامشهر است.
موسوی در پایان خاطرنشان کرد: از فرماندار اسلامشهر درخواست دارم برای تسریع و تسهیل در امور جوانان فضایی در بخشداری یا دهیاری‌ها برای برگزاری و تشکیل جلسات شورای مشورتی جوانان و پیگیری امور جوانان تخصیص دهند.