فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید از رئیس‌جمهوری خواست به صورت شفاف در مورد مجموعه اقداماتی که باعث فیلتر شدن تلگرام شده، اطلاع رسانی کند.

محمدرضا تابش با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور در مورد فیلترینگ تلگرام به فام‌نیوز، گفت: رئیس جمهوری، رئیس شورای عالی امنیت ملی و رئیس شورای عالی فضای مجازی نیز هست و اگر آرا را در مورد فیلتر شدن تلگرام شفاف اعلام کند، کم و کیف موضوع فیلتر تلگرام مشخص می ‌شود.

وی اظهار داشت: ما نباید خیلی روی قضیه تلگرام پافشاری کنیم بلکه باید روی این موضوع تکیه کنیم که فضای تبادل اطلاعات بین مردم بسته نشود و باب نقد باز باشد و امکانات آن نیز فراهم شود .

تابش بیان کرد: فضای مجازی اثرات مثبت بسیاری در جامعه داشته است گرچه مضراتی نیز داشت ولی پیامدهای مثبت آن بیشتر بوده است، با این فضا همه می‌توانستند حرفشان را بزنند، رویدادها به خوبی منعکس می‌شد و مسئولان خودشان را دائماً در معرض قضاوت مردم می‌دیدند؛ اینها آثار مثبتی بود که باید تقویت شود.

این عضو فراکسیون امید تصریح کرد: باید مجموعه اقداماتی که در مورد تلگرام و فیلتر شدن آن انجام شد به مردم اطلاع داده شود و مردم در جریان این اقدامات قرار گیرند.

وی با اشاره به حضور محسنی اژه‌ای در جلسه فراکسیون امید خاطرنشان کرد: در این جلسه معاون قوه قضاییه به طور صریح مطالبی را گفتند و دولت نیز باید صریح مواضع خودش را مطرح کند که مشخص شود چه فرآیندی باعث شده است کار به اینجا بکشد.