فام نیوز – علیرضا رحیمی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بالا گرفتن مناقشات بین کره شمالی و آمریکا به خبرنگار فام گفت:با توجه شرایطی که هم کره شمالی و هم همسایگان این کشور دارد و با توجه به مناسباتی که بین آمریکا و کشورهای جنوب شرقی آسیا وجود دارد به نظر می رسد که این تنش ها به نفع منطقه نباشد.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس افزود:این مناقشات نه تنها به نفع منطقه نیست بلکه با رویکرد کلی فضای سیاسی و بین الملل هم همخوانی ندارد .
رحیمی بیان کرد:در حال حاضر آزمایشات موشکی کره شمالی نه تنها محدود نشده است بلکه با تهدید های آمریکا رو به افزایش هم هستند و نگاهی که ژاپن ،چین و کره جنوبی نسبت به آزمایشات موشکی کره شمالی دارند نگاهی است که کل منطقه را در معرض خطر و ریسک مسابقات تسهیلات هسته ای قرار می دهد.
عضو هیات ریسه فراکسیون امید خاطرنشان کرد:ما نباید فراموش کنیم که قدرتها هسته ای که صاحب سلاح هسته ای هستند نگاهشان به تنش بین آمریکا و کره یک نگاه آزمایشی است و ان هم به این معنا که منتظر هستند ببینند در یک شرایط تنش آمیز آیا امکان بهره گیری از سلاح هسته ای وجود دارد یا نه؟
رحیمی گفت:هم مسیری را که کره شمالی انتخاب کرده است رویکرد تهدید آمیزی است و هم رویکرد آمریکا رویکرد خلع سلاح و در راستای یک مسیر صلح آمیز نیست.