فام‌نیوز- نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی شفاف‌سازی را یکی از اهداف مهم لایحه جامع انتخابات دانست و گفت: یکی از مزیت‌های این لایحه، کاهش هزینه‌ها است.
سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با ایرنا تاکید کرد: یکی از مزیت‌های دیگری که در لایحه جامع انتخابات استانی دیده شده این است که نتیجه انتخابات در همان دور نخست مشخص می‌شود و دیگر از کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم خبری نخواهد بود.
این نماینده مجلس ادامه داد: در لایحه جامع انتخابات در عین حال شاهد حضور پررنگ احزاب در انتخابات نیز خواهیم بود و همین مساله در حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات تاثیر گذار خواهد بود.
زرآبادی، دیده شدن مشکلات و مسایل استان در سطح کلان از سوی نمایندگان را یکی دیگر از مزیت های موجود در این لایحه دانست و تصریح کرد: تا پیش از این نمایندگان هر شهرستان با پرداختن به مسایل و مشکلات منطقه خود، تا حدودی از سایر معضلات موجود در سطح استان غافل می‌ماندند که این مساله در لایحه به خوبی دیده شده است.
به گفته نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، کلیات لایحه جامع انتخابات استانی در مجلس رای آورده و موضوع آن در نشستی که پس از بررسی بودجه سال ۹۸ برگزار می شود، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.