فام نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر دلیلی برای نگرانی از حضور زنان در استادیوم ها برای تماشای بازی فوتبال وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد که امکان حضور زنان برای تماشای بازی های لیگ نیز فراهم شود.
سیده حمیده زرآبادی در گفت وگو با «فام نیوز» با تاکید بر ضرورت استمرار حضور زنان در استادیوم برای تماشای مسابقات فوتبال گفت: حضور زنان در استادیوم در بازی ایران و کامبوج گام مثبتی بود و اتفاقی نیز چه در بحث ورود، چه خروج و چه در حین بازی در مورد حضور زنان رخ نداد که باعث نگرانی باشد.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه زنان ما با متانت از تیم ملی حمایت کردند ومورد و مشکل خاصی در مورد حضور آنها در استادیوم اتفاق نیفتاد و همه موارد با آرامش برگزار شد.
وی ادامه داد: افرادی که در این حوزه گاها نگرانی داشتند با توجه به نحوه حضور زنان نگرانی شان رفع شد، ما مشکل قانونی و شرعی برای حضور زنان در استادیوم نداشتیم و فقط به علت برخی نگرانی ها اجازه حضور زنان داده نمی شد که الان نیز دیگر دلیلی برای این نگرانی ها وجود ندارد.
زرآبادی بیان کرد: در مسابقات کشتی یا والیبال و بسکتبال، خانم ها در ورزشگاهها و سالن ها حضور پیدا می کردند، کسی نیز به این مسئله ایراد نمی گرفت و حساسیتی نیز در مورد حضور زنان نبود، در مورد حضور زنان در استادیوم ها برای تماشای بازی فوتبال بحثی را که مطرح می کردند بحث حفظ شان و جایگاه زنان بود که خوشبختانه با مدیریت درست و همچنین همکاری جامعه زنان این نگرانی ها نیز رفع شد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به تداوم حضور زنان در استادیوم ها برای تماشای بازی فوتبال ملی، گفت: امیدواریم امکان حضور زنان برای تماشای بازی های لیگ نیز وجود داشته باشد چراکه در حال حاضر دیگر دلیلی برای عدم حضور زنان در استادیوم ها وجود ندارد.