فام‌نیوز- نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس با بیان اینکه تمامی زمین‌های کشاورزی اطراف محل تلاقی رودخانه کرخه و تالاب هورالعظیم در آب غوطه‌ور است، گفت: کشاورزان در ۳ فصل متوالی از برداشت محصولات خود محروم بودند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ساری در نشست علنی امروز (دوشنبه‌، ۲۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: گزارش سیل در صحن علنی قرائت شد اما اجازه صحبت به نمایندگان استان‌های سیل زده داده نشد.
نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: بدانید محاسبات به خوبی نشان داد که سیل در استان خوزستان ناشی از قصور متولیان در رهاسازی آب بوده است. از طرفی هنوز دولت نتوانسته اختلاف فی‌مابین وزارت کشور و وزارت نیرو در خصوص مهار آب‌های سطحی را حل کند.
وی با بیان اینکه مهار آب‌های سطحی در حیطه وظایف وزارت کشور و شهرداری‌ها است، اظهار کرد: شهرداری‌ها از انجام وظایف خود در خصوص آب‌های سطحی با بهانه کمبود بودجه استنکاف می‌کنند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مشکلات ناشی از عدم ساماندهی فاضلاب در استان خوزستان تصریح کرد: مشکلات فاضلاب هنوز به قوت خود باقی است و آب در زمان بارش باران به داخل خانه‌های مردم در شهرهای کارون و اهواز گسیل می‌شود و دولت علیرغم اینکه قول داده بود طی مصوبه اول فروردین ماه ۹۶ پس از ۳ سال آن را حل کند، هیچ اقدامی نشده است.
ساری خطاب به رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: زمین‌های کشاورزی اطراف رودخانه کرخه در محل تلاقی رودخانه به تالاب هورالعظیم در آب غوطه‌ور است و کشاورزان در ۳ فصل متوالی از برداشت محصولات خود محروم بوده‌اند.