فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه اعلام نرخ تورم حق مردم است، گفت: سخنان مسولان بانک مرکزی مبنی بر عدم اعلام نرخ تورم معقول نیست.
محمد فیضی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» در مورد سخنان مسولان بانک مرکزی مبنی بر عدم اعلام نرخ تورم، گفت: اینکه مسولان بانک مرکزی اعلام می‌کنند نرخ تورم را اعلام نمی‌کنند به هیچ وجه قابل قبول نیست چراکه بخش مهمی از تصمیمات و اقدامات در کشور با توجه به نرخ تورم اتخاذ می‌شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: افزایش حقوق و دستمزد هر سال تابع نرخ تورم است، دلیل این اقدام مسولان بانک مرکزی را نمی دانم اما قابل قبول نیست چرا که مردم باید از نرخ تورم باخبر باشند.
این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس ادامه داد: باید با مردم با شفافیت برخورد کنیم، اگر می‌خواهیم اعتماد مردم را داشته باشیم باید واقعیت‌ها را با آنها در میان بگذاریم. اگر می‌خواهیم مردم در تصمیم‌گیری‌ها از ما پشتیبانی کنند باید آنها در جریان واقعیات جامعه بگذاریم.
فیضی با تاکید بر اینکه محرمانه بودن نرخ تورم معقول نیست، گفت: مردم در خریدهای روزانه‌شان و در زندگی تورم را لمس می‌کنند و با این واقعیت روبرو می‌شوند، پس شفاف برخورد کردن در این موضوع حق مردم است.