فام‌نیوز- عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با بیان اینکه نبود رضایت‌مندی یک خطا و اشتباه استراتژیکی بود گفت: این خطا در برنامه‌های دولت‌ها صورت گرفت و نباید تمام قوت نظام در توسعه به کار می‌رفت بلکه ابتدا باید تورم را حفظ می‌کردیم و بعد به توسعه می‌رسیدیم.

ابوالفضل سروش درگفت وگو با خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با بیان اینکه یکی از مظلومیت‌های جمهوری اسلامی، پررنگ نشدن دستاوردها است گفت: خدمات بسیاری به کشور و مردم صورت گرفته اما به دلیل اینکه معیشت مردم درست نشد این خدمات نیز به خوبی دیده نشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس افزود: بنده همیشه کشور عراق را مثال می‌زنم. عراق یک کشوری است که برق، راه آسفالته و زیرساخت ندارد اما مردم این کشور همیشه راضی هستند چراکه تورم در این کشور ثابت است.

وی تصریح کرد: مسئولان در این کشور طی این سال‌ها توسعه را زیاد افزایش دادند به طوریکه حتی روستاهای ۵ خانوار نیز از خدمات برق و آب آشامیدنی، اینترنت و جاده برخوردار هستند اما مردم راضی نیستند بنابراین مظلومیت انقلاب نیز همین است. اما باید از مردم پرسید که خدمات قبل و بعد از انقلاب چه بوده است تا خودشان مقایسه کنند. در حال حاضر مردم بهترین کفش، لباس و امکانات دیگر را دارند اما متاسفانه اصلا رضایت ندارند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با بیان اینکه نبود رضایت‌مندی مردم، خطای استراتژیکی در برنامه دولت‌ها است، گفت: این خطا در برنامه‌های دولت‌ها صورت گرفت و نباید تمام قوت نظام در توسعه به کار می‌رفت بلکه اول باید تورم را حفظ می‌کردیم و بعد به توسعه می‌رسیدیم. در حال حاضر اگر گاز نباشد، کپسول گاز هست اما اگر مرغ هزار تومان گران شود و یا تورم بالا رود مردم شکایت می‌کنند و متاسفانه نمی‌دانم این مشکلات را با چه زبانی باید به مجلس و دولت عنوان کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در توسعه آموزش‌عالی دستاوردهای خوبی کسب کردیم به طوری که تعداد دانشجو قبل و بعد از انقلاب کاملا متفاوت است. شاید تا ۱۵ سال پیش نیز رفتن به دانشگاه یک آرزو برای برخی از دانش‌آموزان بود اما امروزه در هر رشته‌ای با توجه به رتبه می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

وی ادامه داد: توسعه علمی و خدمات بهداشتی درمانی و همچنین قدرت‌های علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان با منطقه و سطح جهان هرگز قابل قیاس نیست. هزینه درمان نیز در بیمارستان‌های دولتی با هیچ جای جهان قابل مقایسه نیست چراکه مردم در این بیمارستان‌ها با حداقل هزینه جراحی می‌شوند و خدمات پاراکلینیکی دریافت می‌کنند بنابراین در عدالت در دسترسی به درمان در حوزه بهداشتی درمانی و تربیت پزشک و داروساز به نقطه‌های خوبی رسیدیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در زمینه توسعه گاز، آب و برق به ویژه در روستاها دستاوردهای خوبی داشتیم به طوری‌که با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، افزود: همچنین در زمینه توسعه پتروشیمی، خودکفایی تولید گندم، میوه، بنزین، صنایع نظامی و خودکفایی در حوزه دفاعی و موشکی بسیار پیشرفت داشتیم و یک مشکلی که داریم این است که این پیشرفت‌ها خوب بیان نمی‌شود.

سروش با بیان اینکه از نظر اجتماعی، سطح شعور، سطح اجتماعی، تحلیل و فضای اجتماعی مردم بسیار متفاوت‌تر از ۲۰ سال گذشته است گفت: شعور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مردم بسیار بالاتر رفته است و باید مراقب بود که این شعور اجتماعی ضد اجتماعی نشود یعنی مواظب فضاهای رسانه‌ای و تحلیل‌های غلطی که دنیا برایمان درست می‌کند باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد: در زمینه هنر، سینما، موسیقی و فیلم انصافا بسیار پیشرفت داشتیم. اما نکته آخر این است که رشد توسعه را کمتر کنیم و به معیشت مردم برسیم.