فام نیوز- سعیدی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش از ریل خود خارج شده است، گفت: رئیس جمهوری فردی مطلع و مسلط به حوزه نظام تعلیم و تربیت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی کند و وزارت آموزش و پرورش را به ریل خودش برگرداند.

«فاطمه سعیدی» در گفتگو با خبرگزاری شبستان با اشاره به استعفای وزیر آموزش و پرورش گفت: رئیس جمهوری باید برای وزارت آموزش و پرورش فردی را معرفی کند که هم از مسائل نظام تعیلم و تربیت و دانش آموزان و هم از وضعیت فرهنگیان مطلع باشد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در واقع باید فردی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شود که از بدنه آموزش و پرورش باشد و تجربه کار دراین حوزه را داشته باشد که امیدواریم آقای روحانی با تدبیری که دارند وزیری را انتخاب کنند که مورد تایید خانواده بزرگ فرهنگیان کشور،اولیاء دانش آموزان و مجلس باشد.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش دردولت های یازدهم و دوازدهم تغییرات زیادی را داشته است و با فراز و فرودهای زیادی روبرو بوده است، گفت: بنده به عنوان عضوی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و به عنوان عضوی از جامعه فرهنگیان کشور که بیش از ۲۰ سال از عمر خود را در نظام آموزشی و تعلیم و تربیت گذرانده است انتظار داشتم رئیس جمهوری اولویت نخست خود را نظام آموزش و پرورش قرار می دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار این بود که در دولت های یازدهم و دوازدهم به وزارت آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان و اولیاء آنها توجه می شد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و اگر اینگونه بود شاهد این حجم از تغییر و تحولات در نظام آموزش و پرورش نبودیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمره قبولی به عملکرد دولت در حوزه وزارت آموزش و پرورش نمی دهم، گفت: آنچه مشهود است و همگان نیز از آن ابراز نگرانی می کنند مشکلات عدیده وزارت آموزش و پرورش است که گویا به مشکلات لاینحل تبدیل شده است و در همین راستا از رئیس جمهوری می خواهیم وزارت آموزش و پرورش را که از ریل خود خارج شده است را به ریل خودش برگرداند.