فام‌نیوز- یک نماینده مجلس از تلاش‌ها برای توقف اعدام کودکان خبر داد.
پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  در گفت‌وگو با خبر فوری می‌گوید: نمی‌توانیم بگوییم اعدام زیر ۱۸ سال رخ نمی‌دهد، زیرا اخبار آن از گوشه و کنار به گوشمان می‌رسد.
وی تاکید می‌کند: مدتی است که ما تعدادی نمایندگان در مجلس به دنبال تغییر این ماده هستیم، به دنبال توقف کامل اعدام زیر ۱۸ ساله‌ها.
سلحشوری تاکید می‌کند: این روزها پرونده‌های اعدام زیر ۱۸ سال به دیوان عدالت اداری ارجاع داده می‌شود و این شخص قاضی است که درباره حکم شخص تصمیم می‌گیرد.
این نماینده مجلس درباره اقدامات مجلس درخصوص کم کردن آمار اعدام تاکید می‌کند: من و تعدادی دیگر از نمایندگان مدتی است که به دنبال اصلاح این ماده و متوقف کردن کامل اعدام کودکان هستیم.
وی درباره اینکه باقی نمایندگان با این تغییر موافقند یا مخالف ادامه می‌دهد: متاسفانه چندان امیدی نیست، اعضای کمیسیون حقوقی که به طور کلی معتقدند اعدام کودک رخ نمی‌دهد و اغلب همکاران نیز می‌گویند شورای نگهبان با این اصلاخ قانون موافقت نخواهد کرد.
این نماینده مجلس درباره نظر فقها در اینباره اما می‌گوید: فقها در دین ما یکسان نظر نمی دهند،  من امیدوارم بتوان ورود کرد و همانگونه بسیاری از مسایلمانند ازدواج کودک یا دوچرخه سواری زنان که فقها ورود کردند، این مساله هم متوقف شود.