فام نیوز – فرید موسوی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس، با بیان اینکه استان تهران علی رغم آنچه که به نظر می‌آید به لحاظ تخصیص اعتبارات بودجه‌ای در مضیقه است، گفت: این مسئله در حوزه ورزش بیش از هر حوزه دیگری نمود دارد.

موسوی در گفت‌وگو با خانه ملت، توضیح داد: بر اساس مصوبات مجلس سهم قابل توجهی از مالیات کشور توسط استان تهران تهیه می‌شود  ولی در تخصیص اعتبارات همواره این کلانشهر مورد بی‌مهری است.

وی با تأکید بر اینکه تهران فقط محدوده بالاتر از میدان ونک نیست و مناطقی مثل اسلامشهر، ورامین و پردیس نیز از استان تهران به شمار می‌آیند، اضافه کرد: همین بی‌مهری بودجه‌ای به تهران موجب شده است که با وجود جمعیت بالا در استان اما امکانات به اندازه کافی در اختیار این مردم قرار نگیرد و استان تهران به نسبت جمعیت خود با محرومیت مواجه شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری اینکه بر اساس قانون بودجه سال گذشته قرار بود ۰٫۲۷ درصد از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش اختصاص پیدا کند و با توجه به اینکه ۹۰ درصد مالیات کشور از تهران تأمین می‌شود، عدالت حکم می‌کرد که نیمی از این رقم در تهران هزینه و صرف بهبود زیرساخت‌های ورزشی شود.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان تهران پیگیر تخصیص اعتبارات درآمدهای مالیاتی به بخش ورزش کشور است، افزود: کلانشهر تهران به دلیل شرایط نامساعد محیط زیستی و بهداشت روانی نیاز مبرم به ایجاد شادابی دارد و ورزش اصلی‌ترین عامل برای ایجاد نظاط و شادابی در سطح استان است.