فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تشریح مشکلات و موانع پیش‌روی اصلاحات در پارلمان از سوی فراکسیون امید تاکید کرد.
محمدباقر سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به برخی انتقادها نسبت به عملکرد فراکسیون امید در ماهای گذشته و با تاکید بر لزوم ارائه گزارش عملکرد دقیق از سوی این فراکسیون به شهروندان، با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی کار مجلس دهم، گفت: طرح انتقادها بر پایه استدلال‌های متفاوت، از سوی افراد و جریان‌های متفاوت و با اهداف و انگیزه‌های متفاوت مطرح می‌شود و طبیعتاً برای بررسی آن، باید موضوع را از این جوانب مورد توجه قرار دهیم.
او با اشاره به علل و عوامل متفاوتی که منجر به بروز برخی مشکلات در مسیر دستیابی به اهداف فراکسیون امید شد، گفت: متاسفانه فراکسیون امید در برخی حوزه‌ها نتوانست آن‌چنان که انتظار بود، وارد عمل شود و اهداف و برنامه‌های خود را پیش ببرد.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به عدم شفاف‌سازی در خصوص کمبودها و همچنین بعضی ناملایمت‌ها و کارشکنی‌هایی که در مسیر حرکت امید ایجاد شد، یادآور شد: در طول عمر مجلس دهم و فراکسیون امید یکی از مشکلاتی که داشتیم، عدم شفاف‌سازی به‌موقع مسائل برای شهروندان بود. موضوعی که از روزهای نخست مجلس دهم، در پی عدم حضور بخش قابل‌توجهی از لیست‌امیدی‌ها در فراکسیون امید شاهد آن بودیم و در ادامه مسیر تا به امروز نیز می‌بینیم.
عضو فراکسیون امید مجلس دهم همچنین با بیان این‌که فراکسیون امید همچون تشکیلات سیاسی-پارلمانی مشابه دارای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های راهبردی است، ادامه داد: طبیعتاً اعضای هیات رییسه و البته شخص رییس فراکسیون امید موظف به برنامه‌ریزی برای عملیاتی کردن این سیاست‌ها و راهبردها هستند و از دیگر سو باید آن‌چه از سوی اعضای فراکسیون و بدنه آن دنبال می‌شود را مورد ارزیابی قرار داده و همزمان به شهروندان گزارش بدهند.
نماینده اصلاح‌طلب مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به پرسشی در ارتباط با تاثیر عملکرد فراکسیون امید در جلب اعتماد مردم در آستانه انتخابات مجلس یازدهم گفت: این مسئله در گروی نحوه عملکرد فراکسیون امید در ماه‌های پیش‌رو خواهد بود. طبیعتاً اگر نسبت به آن‌چه در این ۴ سال‌ها در فراکسیون امید گذشت، عملکرد فراکسیون و اعضای فراکسیون شفاف‌سازی شود و گزارشی دقیق و جامع در اختیار شهروندان قرار گیرد، طبیعتاً می‌توان نسبت به آینده نیز امیدوار بود.
سعادت تصریح کرد: اگر فراکسیون امید بتواند مسائل و مشکلات و موانعی که پیش‌روی اصلاحات در پارلمان ایجاد شد، به‌طور دقیق و کامل برای شهروندان تشریح کند و همچنین درباره آن‌چه سیاست‌گذاری و اجرایی شد نیز توضیح داده شود، با شرایطی متفاوت روبرو خواهیم بود.