فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای با تاکید بر ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: شورای نگهبان باید با توجه به بحث جمهوریت نظام نسبت به صلاحیت کاندیدا تصمیم گیری کند.
علی بختیار در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» با اشاره به ردصلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب توسط شورای نگهبان، گفت: ما امیدواریم شورای نگهبان با رویکرد موسعی تعداد دیگری از کاندیداها را تایید صلاحیت کند تا این امکان برای همه آحاد ملت فراهم شود که بتوانند از هر تفکر و سلیقه‌ای که می خواهند کاندیدای خود را انتخاب کنند و به این طریق باعث مشارکت حداکثری مردم شوند.
این عضو فراکسیون امید مجلس شوای اسلامی اظهار داشت: اینکه مردم احساس کنند کاندیدای مورد علاقه‌شان از هر گروه و جریان سیاسی در بین کاندیداها وجود ندارد باعث می‌شود تا حدودی دلسرد شوند و این به نفع نظام و انقلاب نیست.
وی با بیان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات حاکی از دموکراتیک بودن نظام است، گفت: از آنجایی که یکی از شعارهای اصلی انقلاب، بحث جمهوریت بوده است ما باید بتوانیم این بحث را در انتخابات‌ها بویژه انتخابات مجلس یازدهم داشته باشیم و انشالله که شورای نگهبان با توجه به این مسائل تعداد دیگری از کاندیداها را که در چارچوب انقلاب و نظام هستند با سلایق مختلف سیاسی تایید کند.
نماینده گلپایگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه نظام ما نظام حزبی نیست و همین باعث می‌شود در هر انتخاباتی دچار مشکلاتی شویم، اگر ما دارای احزاب قوی بودیم قطعا کاندیداها از درون همین احزاب بیرون می آمدند و عموما افرادی برای انتخابات‌ها پیشقدم می‌شدند که دارای تجربه و پختگی کافی بودند وهمین افراد مجالسی قوی و کارآمد را شکل می دادند، متاسفانه ما فاقد احزاب سیاسی قوی هستیم و این باعث می‌شود افرادی که فاقد پختگی و تجربه کافی هستند در مجالس حضور پیدا کنند و باعث ناکارآمدی مجلس شوند، قطعا باید فکری به حال این ضعف در نظام سیاسی کشور شود.
وی خاطر نشان کرد: زمانی مسائل و مشکلات کشور حل شده است که مجلس در راس امور باشد و این زمانی رقم می‌خورد که افرادی توانمند در مجلس حضور داشته باشند.