فام‌نیوز- بیش از ۱۰ روز از ابلاغ شیوه‌نامه جدید انضباطی دانشجویان زمان می‌گذرد و حواشی آن هنوز ادامه دارد. در جدیدترین اظهارنظرات در این‌باره، محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی از طرح سوال بعد از تعطیلات مجلس از وزرای علوم و بهداشت به «اعتمادآنلاین» خبر داد.
محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، در این‌باره به اعتمادآنلاین گفت: این شیوه‌نامه در مجموع قابل انتقاد است. حقوق دادرسی دانشجو را به طور کامل رعایت نمی‌کند و قیودی که در آن وجود دارد، به علاوه اصلاح‌هایی که در قانون وجود دارد، باعث می‌شود دانشجویی که از نظر انضباطی مورد پرسش قرار می‌گیرد نتواند از حقوق دادرسی به طور کامل بهره‌مند شود.
او با اشاره به طرح سوال در مجلس ادامه داد: بنا دارم بعد از تعطیلات از وزیر علوم و وزیر بهداشت در مجلس طرح سوال کنم. از آنجا که این شیوه‌نامه به امضای هر ۲ وزیر می‌رسد، نیاز است هر ۲ وزیر درباره آن پاسخ دهند.
صادقی این شیوه‌نامه را نوعی قانون‌گذاری جدید و همچنین اجحاف در حق دانشجو دانست: شیوه‌نامه‌ای که دانشجو را در مظان اتهام قرار دهد و حقوق دادرسی‌اش را رعایت نکند عملاً موجب اجحاف در حق دانشجو می‌شود. به نظر می‌رسد برخی از مفاد این شیوه‌نامه نوعی قانون‌گذاری جدید است و در حیطه اختیارات وزیر و قوه مجریه قرار ندارد و نیازمند قانون‌گذاری است. دفعه پیش هم درباره این شیوه‌نامه پرسیدیم و توجیه کردند و گفتند هنوز امضا نشده است. اما حالا به امضا رسیده و ابلاغ شده و وقت آن است که توضیحاتی هم درباره آن داده شود.