فام‌نیوز- یک نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وظیفه صدا و سیما بود که یک مقداری بیشتر درباره FATF برنامه تهیه کند و فضایی را هم در اختیار موافقان آن قرار دهد که به آن تشریح بپردازند.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره مهلت گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به ایران و استفاده از این فرصت برای جلوگیری از فضای افراطی‌گری درباره پیوستن دائمی ایران به این کارگروه گفت: از دید من این وظیفه صدا و سیما بود که یک مقداری بیشتر در این باره برنامه تهیه کند و فضایی را هم در اختیار موافقان FATF  قرار دهد که به آن تشریح بپردازند.

نماینده مردم شازند خاطرنشان کرد: معتقدم در حوزه بین‌المللی که قرار داریم نمی‌توانیم به صورت مستقل یک‌سری برنامه‌های خاص را اجرا کنیم؛ زیرا زندگی امروز مبتنی بر ارتباطات است.
وی ادامه داد: شاید CFT در بعضی از موارد به لحاظ شرایط سیاسی و اقتصادی ما در منطقه ملاحضات و محدودیت‌هایی داشته باشد اما معتقدم این چهار لایحه در راستای شفافیت کمک‌های بسیاری می‌کند.

ابراهیمی تاکید کرد: اگر کلکی در کار نباشد و در سلامت عمل کنیم اقتصاد در حوزه داخلی و بین‌المللی با اجرای این استاندارها بهتر می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که موافقان پیوستن ایران به FATF چه کمکی می‌توانند به شناساندن این کنواسیون‌ها کنند، بیان کرد: در حال حاضر اگر مخالفان مطرح می‌کنند که پیوستن به این کمیسیون موثر نیست حرف‌شان بی راه نیست؛ چرا؟ چون ما تحت تحریم هستیم و شدت تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ما ادامه دارد.

این عضو کمیسیون کشاورزی دهمین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما امروز تحریم بین‌المللی، اروپا  و شورای امنیت را نداریم. الحاق ما به این کنواسیون‌ها تا حدودی اثر مستقیم و مشهود زمانی که در لیست سیاه بودیم را از بین ‌می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر بخواهیم با همسایه‌ها ارتباط داشته باشیم، چون آن‌ها در حال اجرای تعهدات خود به FATF هستند دچار مشکل خواهیم شد. 

ابراهیمی افزود: اگر استاندارهای FATF را رعایت نکنیم در لیست سیاه قرار خواهیم گرفت و این یعنی این‌که با دست خودمان، خودمان را در تنگنا و سختی قرار داده‌ایم.