فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه شهردار تهران باید در حوزه شهری کار کرده باشد، گفت: اعضای شورای شهر باید با بررسی دقیق به گزینه‌ای مناسب برای شهرداری تهران برسند.

داوود محمدی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» در مورد انتخاب شهردار تهران گفت: کسی که می‌خواهد مسئولیت شهرداری تهران را به عهده بگیرد باید مسئولیت‌پذیر، متدین و متعهد باشد و در حوزه شهری نیز کار کرده باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: سوابق فردی که می‌خواهد شهردار تهران شود باید حاکی از این باشد که در اینگونه امور موفق عمل کرده است و تحصیلات مرتبط نیز داشته باشد.

محمدی با اشاره به اسامی منتشر شده برای شهرداری تهران گفت: ما معتقدیم بهتر از این افراد برای شهرداری تهران در کشور وجود دارند و باید اعضای شورای شهر در این زمینه بیشتر بررسی کنند تا به گزینه‌ای مناسب برسند.

وی در مورد احتمال پیشنهاد دادن برخی افراد توسط نمایندگان تهران به شورا گفت: انتخاب شهردار در حیطه وظایف شورای شهر است و باید آنها بررسی‌هایشان را انجام دهند، البته ما نیز طرف مشاوره قرار می گیریم.

محمدی با اشاره به طرح استفساریه نمایندگان برای استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: بعد از تعیین تکلیف این طرح در مجلس سرنوشت شهردار تهران نیز مشخص می‌شود.