فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به تصویب طرح شفافیت آرای نظام تقنینی، این طرح را پاسخی به مطالبات مردم دانست.
علی ابراهیمی در گفت وگو با «فا‌م‌نیوز» با اشاره به تصویب فوریت طرح شفافیت آرای نظام تقنینی در مجلس، گفت: اشکال ما این است که مردم اطلاعات کافی را هم از تصمیمات و هم از نیات مسئولان ندارند و وقتی تناقصی در رفتار و گفتار پیدا می‌شود این مسئله شدت پیدا می کند.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تمام کسانی که مسئول تصمیم گیری در کشور هستند باید مسئولیت تصمیماتشان را بپذیرند و چون هر تصمیمی می تواند عواقب خوب و منفی برای کشور داشته باشد باید مردم هم مسبب نتیجه‌ای که به دست می دهد را بشناسند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در مجلس شورای اسلامی با اظهارنظر نمایندگان می‌توان در جریان اینکه چه کار می‌کنند قرار گرفت و با طرح شفافیت آرا نمایندگان آشکارا مشخص می‌شود ولی آیا همه تصمیمات اجرایی و نتایجی که می‌گیریم برگرفته از تصمیمات مجلس است و تصمیمات بقیه نهادها تاثیر گذار نیست؟
ابراهیمی تصریح کرد: این طرح به شفافیت بسیاری از موضوعات کمک می‌کند و قطعا می‌تواند پاسخی به مطالبه مردم در این زمینه باشد.
وی در مورد اینکه آیا شورای نگهبان این طرح را تأیید خواهد کرد گفت: دلیلی برای رد این طرح وجود ندارد چراکه حق مردم است که بدانند چه مسئولین انتصابی و چه انتخابی، مسئولی که برای مردم تصمیم می‌گیرد باید مردم در جریان تصمیماتش باشند مگر اینکه دلیل دیگری بیاورند که خارج از ایده دموکراسی و انتخابی باشد.