فام نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه کاندیداتوری زاهدی برای ریاست کمیسیون آموزش قطعی است، گفت که باوجود مطالبه نمایندگان برای کاندیداتوری عارف، هنوز صراحتاً صحبتی در این باره نشده است.
محمود نگهبان‌سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز» با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در واکنش به احتمال کاندیداتوری کسی به‌جز رییس فعلی این کمیسیون به‌ویژه از میان نمایندگان اصولگرا، گفت: این‌طور که پیداست اتفاقاً آقای زاهدی تصمیماتی دارد و به نظر می‌رسد که کاندیداتوری‌اش قطعی شده است.
وی افزود: باتوجه به مشی سیاسی خاصی که آقای زاهدی دنبال می‌کند، برخی از اعضای اصولگرای کمیسیون تاکید دارند که حتماً وارد رقابت شوند، با این حال باید صبر کنیم تا روز یکشنبه آینده، هم دوستانِ امیدی چه تصمیمی دارند و سایر نمایندگان چگونه عمل می‌کنند.
نمانیده اصلاح‌طلب خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی همچنین در واکنش به پرسشی درمورد کاندیداتوری عارف، رییس فعلی این کمیسیون گفت: البته تا این لحظه از خودِ آقای دکتر عارف چیزی نشنیده‌ام که قصد ورود دارند یا خیر. اما باتوجه به صحبت‌هایی که همکاران داشتند، به نظر می‌رسد که ایشان هم قانع شوند که در این رقابت بمانند. درواقع این مطالبه در میان نمایندگانِ امیدی وجود دارد اما آقای عارف هنوز صراحتاً صحبتی نداشته است.
این عضو فراکسیون امید با اشاره به دشوار بودن پیش‌بینی نتیجه این انتخابات خاطرنشان کرد: به هر حال تعداد اعضای دو طیف سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا در کمیسیون تقریباً برابر است و در عین حال، ۲ نفر از عزیزان اقلیت مذهبی هم در کمیسیون حضور دارند که طبیعتاً رای‌شان تعیین‌کننده خواهد بود.
نگهبان‌سلامی در پایان با اشاره به حواشی انتخابات هیات رییسه کمیسیون فرهنگی در اجلاسیه چهارم، تصریح کرد: به نظر می‌رسد همان حساسیت نابه‌جایی که در جریان انتخابات هیات رییسه مجلس پیش آمد و متاسفانه به از دست رفتن کرسی نایب‌رییسی آقای دکتر مطهری شد، در انتخابات کمیسیون فرهنگی نیز مانع از ریاست ایشان در این کمیسیون شده است.