عضو فراکسیون امید مجلس، معتقد است: ایران با تمرکز بر تولید و تقویت بنگاه‌های اقتصادی باید ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی نهادهای حاکمیتی و غیره را تجمیع کند تا آمریکا را مغلوب خود سازد.

محسن علیجانی‌زمانی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، با یادآوری اقدامات خصمانه اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه تحریم‌های نفتی، هسته‌ای و حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس، گفت: دست ایران در برخورد با اقدامات آمریکا اعم از خروج از برجام یا اعمال مجدد تحریم‌ها بسته نیست و اقدامات مختلف در حوزه سیاست داخلی و خارجی می‌تواند انجام دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در برجام نیز راهکارهایی برای شرایطی که آمریکا و اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، تعبیه شده است، لذا این موضوعات باید با قدرت جدی‌تری دنبال شود.

وی افزود: از سوی دیگر ایران به خوبی می‌تواند بر تحریم‌های نفتی آمریکا غلبه کند زیرا ایران بدون نفت هم قابل اداره است، جمهوری اسلامی راه‌های بسیاری برای کاهش هزینه‌ها دارد. بنابراین برای افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد به مسئولان فشار به مردم باید کاهش پیدا کند.

علیجانی خاطرنشان کرد: ایران همچنین با تمرکز بر تولید و با تقویت بنگاه‌های اقتصادی به عنوان پاشنه آشیل مقاومت می‌تواند گام اساسی بردارد، این گام نیازمند مدیریت واحد درونی است. از سوی دیگر تمام ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی نهادهای حاکمیتی، نیروهای مسلح، دولت، بنگاه‌های شبه دولتی و شبه خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی مانند شهرداری‌ها باید تجمیع شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: شورای عالی اقتصادی هم باید ظرفیت‌های مذکور را بررسی و ارزیابی کند، علاوه بر این شورای عالی اقتصاد با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی قرارگاه خاتم النبیاء، ستاد اجرای امام(ره)، بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت به اضافه ظرفیت‌های اقتصادی دولت و شرکت‌های دولتی می‌تواند تصمیم‌گیری کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما با رونق تولید و تنظیم بازار از ورود مواد اولیه تا مصرف کننده نهایی را می‌توانیم مدیریت کنیم، ما با داشتن ظرفیت‌های اقتصادی بالا می‌توانیم آمریکایی‌ها را مغلوب خود کنیم.