فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده اعضای این فراکسیون به‌دلایل سیاسی ردصلاحیت شدند، از پیگیری رییس فراکسیون امید دراین باره خبر داد.
محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار فام‌نیوز، با اشاره به ردصلاحیت تعداد قابل‌توجهی از نمایندگان فعلی مجلس ازجمله اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اخیراً در جلسه مجمع نمایندگان تهران و همچنین جلساتی در قالب فراکسیون امید، موضوع ردصلاحیت نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای فراکسیون نیز در این نشست نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.
او با اشاره به جمع‌بندی این جلسه و تصمیم‌گیری فراکسیون امید در خصوص نحوه ورود به بحث اعتراض به ردصلاحیت گسترده اعضای این فراکسیون خاطرنشان کرد: درمجموع به این نتیجه رسیدیم که جهت تنویر افکار عمومی و روشن‌تر شدن اذهان شهروندی، این مسئله ازسوی شخص رییس فراکسیون امید دنبال شود.
نماینده مردم تهران در مجلس که ازجمله نمایندگان ردصلاحیت‌شده ازسوی شورای نگهبان است، اضافه کرد: درنهایت قرار شد آقای عارف بنابر صلاحدید خود، موضوع را از طریق رایزنی با اعضای شورای نگهبان و دیگر بزرگان و همچنین اظهارنظرهای مطبوعاتی و رسانه‌ای پیگیری کند.
این عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با بیان این‌که احتمالاً ترجیح عمومی پیگیری مسئله بدون جار و جنجال رسانه‌ای است، خاطرنشان کرد: مسئله بسیار مهم در جریان اعلام اخبار ردصلاحیت تعداد قابل‌توجهی از نمایندگان فعلی ازجمله اعضای فراکسیون امید، نمایندگان تاکید دارند که جهت حفظ شان و احترام مجلس شورای اسلامی، این مسئله ازطریق مراجع ذی‌ربط و ازجانب رییس فراکسیون امید دنبال شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که عمده نمایندگان اصلاح‌طلب ردصلاحیت‌شده به‌دلیل اظهارنظرها یا توییت‌های سیاسی که پیرو وظیفه نمایندگی خود انجام داده‌اند، با ردصلاحیت شورای نگهبان مواجه هستند، گفت: متاسفانه در روزهای اخیر برخی مسائل به‌صورت کلی‌گویی بیان و اعلام شد که عمده ردصلاحیت‌شدگان به‌دلیل مسائل مالی و اقتصادی با این حکم مواجه شده‌اند؛ حال آن‌که در جریان اعلام نتایج ردصلاحیت‌ها به اغلب نمایندگان اصلاح‌طلب و اعضای فراکسیون امید به بندهای یک،‌ دو و سه ماده ۲۸ قانون انتخابات به‌عنوان علت ردصلاحیت اشاره شده که مشخصاً به مسائل سیاسی مربوط است، نه مسائل اقتصادی و مالی.
بادامچی بار دیگر بر لزوم حفظ شان پارلمان و نهاد قانون‌گذاری کشور، فارغ از این‌که امروز چه نمایندگانی با چه گرایشی در آن حضور دارند، تاکید کرد و بر این پایه گفت: نباید اجازه دهیم از این فضا سوءاستفاده شده و در شرایط خاصی که کشور با آن روبرو است، بحث تازه‌‌ای برای مردم ایجاد شود. مردم هم انتظار این دست اظهارنظرها را ندارند. بنابراین باید همه رعایت کنیم و به‌نحوی عمل کنیم که مشکلات بیشتر نشود.
وی در پایان بر لزوم تلاش تمامی نیروهای سیاسی و همچنین نهادهای برگزار کننده انتخابات بر جلب مشارکت تاکید و تصریح کرد: درنهایت نباید اجازه دهیم خدایی‌ناکرده به باور عمومی نسبت به اثرگذاری رای‌شان و حق ملت در تعیین سرنوشت خود آسیب وارد شود. این وظیفه همگانی است که شرایط را برای حضور پرشور مردم پای صندوق رای فراهم کنیم و فضا را به سمتی سوق دهیم که مردم بار دیگر با شور و هیجان، حماسه‌ای دیگر را رقم بزنند.