فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با ارزیابی مثبت عملکرد این فراکسیون با توجه به امکانات و اقتضائات آن بر ضرورت مشارکت مردم در انتخابات پیش رو با توجه به شرایط خاص کشور تاکید کرد.
جواد کاظم‌نسب الباجی در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به پایان مهلت نام‌نویسی برای انتخابات مجلس یازدهم، بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو سخن گفت و تاکید کرد که هدف اصلاح‌طلبان از حضور در این انتخابات، کمک به حل مشکلات کشور است.
او با اشاره به نام‌نویسی مجدد خود در این انتخابات خاطرنشان کرد: در دوره گذشته از طریق «لیست امید»‌ به مجلس آمدم و در فراکسیون امید همراه دیگر نمایندگان اصلاح‌طلب تلاش کردم که باری از دوش مردم بردارم.
این عضو فراکسیون امید مجلس همچنین به برخی انتقادها نسبت به عملکرد فراکسیون امید در مجلس دهم پرداخت و در این زمینه توضیح داد: باید اقتضائات کار مجلس به شهروندان توضیح داده شود. همین‌طور باید به مردم به‌صراحت بگوییم که امیدی‌ها چه وضعی در مجلس دهم داشتند. ما در اکثریت نبودیم و معتقدم باتوجه به امکانات و اقتصائات پیش‌روی نمایندگان عضو فراکسیون امید، عملکرد این فراکسیون قابل‌قبول بوده است.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اعتراض‌هایی که در نیمه سوم آبان‌ماه در اقصاءنقاط کشور به‌وقوع پیوست، اشاره کرد و گفت: مردم به‌خاطر مشکلات معیشتی به خیابان آمدند و حرفشان این بود که کاری کنیم که فشارها بیش از این بر زندگی آن‌ها اثرگذار نشود. ما این مسئله را وظیفه خود می‌دانیم و سعی‌مان فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی همین است.
این عضو فراکسیون امید مجلس در واکنش به این پرسش که عملکرد شورای نگهبان و نحوه تایید صلاحیت‌ها تا چه میزان بر مشارکت شهروندان و همچنین تشکیل مجلسی قدرتمند موثر است، گفت: شورای نگهبان بنابر قانون موظف به بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات است و این درحالی است که اصلاح‌طلبان هرگز اقدامی که مغایر قانون یا مصالح نظام باشد را دنبال نمی‌کنند.
او توضیح داد: در ماجرای افزایش قیمت بنزین شاهد بودید که پس از ارسال پیام رهبری، این تنها اصولگرایان یا طیفی خاص در مجلس نبودند که تبعیت کرده و تسلیم حکم رهبری شدند؛ بلکه اصلاح‌طلبان نیز همچون دیگر نمایندگان به توصیه‌های رهبری که مطابق قانون مطرح شده، توجه ویژه دارند و طبیعتاً از این حیث تفاوتی میان نمایندگان نیست.
کاظم‌نسب الباجی در پایان تصریح کرد: ما به عقلانیت در اداره کشور باور داریم و معتقدیم برای حل مشکلات مردم باید همه پای کار بیایند، دست به دست یکدیگر بدهند و تمام توان خود را به کار ببندند. بنابراین امیدوارم مردم در انتخابات پیش‌رو همچون ادوار پیشین، با توجه به شرایط خاص کشور پای صندوق‌های رای بیایند.