فام‌نیوز- نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه فتنه واقعی اختلاف‌افکنی میان مردم است، گفت:فتنه این است که از هر فرصتی برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم استفاده کنیم.

ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با انتقاد از انتساب فتنه به گروهی از فعالان سیاسی و برچسب‌هایی که بعضاً برای حذف رقیب در فضای سیاسی کشور استفاده می‌شود، گفت: به نظر من، فتنه‌گر کسی است که باعث اختلاف در میان مردم شده، وحدت و انسجام ملی را بر هم زده و در صفوف متحد مردم تفرقه ایجاد کند.

وی در واکنش به پرسشی درخصوص آنچه از مدتی پیش با کلیدواژه «فتنه۹۸» و با تمرکز بر انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه سال آینده ازسوی برخی طیف‌های تندروی جریان اصولگرایی مطرح شده، خاطرنشان کرد: اگر با این دیدگاه به تحلیل فضا و‌ روابط سیاسی بپردازیم که فتنه یعنی ایجاد اختلاف میان مردم، آنگاه می‌توانیم به روشنی اهل فتنه را تشخیص می‌دهیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه خوشمان بیاید یا نه، مردم به گرایش‌ها و سلایق سیاسی گوناگون علاقمندند، یادآور شد: در جامعه تکثر تفکرات سیاسی وجود دارد و مردم حداقل به دو جریان اصیل سیاسی یعنی اصلاح‌طلبی و اصولگرایی گرایش دارند و در عین حال که همگی زیر چتر انقلاب هستند، بعضی به این جریان و بعضی به آن یکی تعلق خاطر دارند.

‌عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: در چنین شرایطی آیا اینکه هر روز بر آتش اختلافات بدمیم و در راستای گسترش شکاف‌ها و افزایش فاصله‌ها گام برداریم، به نفع کشور است؟

سروش در پایان تصریح کرد: آیا به راستی فتنه همین نیست که از هر فرصتی برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم استفاده کنیم و آن‌ها را نسبت به دولت و مجلس و مهم‌تر از نسبت به یکدیگر بدبین کنیم. فکر می‌کنم فتنه واقعی همین اختلاف‌افکنی میان مردم است.