فام نیوز-یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که اگر بانک مرکزی به تعهدات خود در مورد موسسات اعتباری عمل نکند قوه قضاییه باید وارد بررسی این موضوع شود.

محمد فیضی در گفت و گو با فام نیوز اظهار کرد: موضوع موسسات مالی و اعتباری و بویژه مشکلات سپرده گذاران کاسپین در کل کشور ریشه پیدا کرده و هر روز اعتراضاتی از سوی مردم وجود دارد که نتوانسته اند به پولشان برسند.

وی افزود: اقای سیف در مجلس توضیحاتی در این باره ارائه کردند و اقای لاریجانی گفتند که که ظرف یک هفته گزارشی به مجلس بدهند که چه کاری می خواهند انجام دهند اما متاسفانه این گزارش ارائه نشده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد: اینکه بانک مرکزی میگوید این موسسات بعضا مجوز نداشته توجیه درستی نیست و تقصیر و قصور از جانب سپرده گذاران نیست؛ مردم در جایی که انتظار دارند قانون اجرایی شود می بینند موسسه ای تاسیس شده و پولشان را با توافق در انجا سپرده گذاری می کنند و حالا میخواهند پولشان را بگیرند. در این شرایط کسر سود از مبلغ سپرده بی انصافی در حق انهاست و این شرایط باید مدیریت شود و طبق قراردادشان عمل شود.

این عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس در پایان اضافه کرد: اگر بانک مرکزی به تعهدات خود عمل نکند و نارضایتی ها ادامه یابد قوه قضاییه باید وارد شود و موضوع را بررسی کند تا کشور از این هیاهو نجات پیدا کند.