فام‌نیوز- نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: دولت واردات کالاهای مشابه داخلی را ممنوع کند تا تولیدکننده داخلی توان عرضه محصول خود را داشته باشد.

علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به نام و شعار سال که توسط رهبر انقلاب اعلام شد، اظهار کرد: نام و شعار سال در فضای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی است و نکته قابل‌توجه در صحبت‌های مقام معظم رهبری، خطاب قرار دادن آحاد جامعه در این زمینه بود.

وی در ادامه تصریح کرد: تمام آحاد جامعه و به‌ویژه مسئولان باید حمایت از کالای ایرانی را بر خود واجب بدانند و دولت نیز واردات کالاهای مشابه داخلی را ممنوع کند تا تولیدکننده داخلی توان عرضه محصول خود را داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص سرمایه‌گذاری برای حمایت از تولید ملی افزود: آحاد جامعه در کارهای تولید مشارکت داشته باشند تا در فرآیند تولید کالا، هزینه تولید کاهش‌یافته و درنهایت تولیدکننده بتواند با هزینه کمتری کالا را در اختیار جامعه قرار بدهد.

قربانی در ادامه گفت: مشارکت مردم در کارهای تولیدی به‌نوعی حمایت از کالای ایرانی است که شعار سال ٩٧ است و درواقع جذب سرمایه‌گذار سبب تولید، اشتغال و عرضه کالای ایرانی و درنتیجه حمایت از کالای ایرانی خواهد شد که این امر نیز زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم خواهد کرد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در خصوص تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذار اظهار کرد: قوانینی در این راستا تصویب‌شده است که ابتدا از سرمایه‌گذار حمایت و مقدمات کار را در اختیار او قرار می‌دهد و زمانی که به سوددهی و درآمدزایی دست‌یافت، هزینه زیرساخت و ابتدایی فرایند تولید از سرمایه‌گذار کسر خواهد شد.

قربانی در انتها با اشاره به تأمین زیرساخت‌های لازم در رابطه با کاهش هزینه‌های تولید در اقتصاد استان گفت: فرآیند تبادل و معاملات محصولات و کالاهای تولیدی در صورت وجود زیرساخت‌هایی ازجمله راه‌آهن، فرودگاه و جاده‌های مناسب، هزینه تولید در بخش حمل‌ونقل کالا را کاهش داده و درنهایت سبب حمایت از کالای ایرانی و ایجاد امکان رقابت این تولیدات در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی را رقم خواهد زد.