فام نیوز- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عملکرد موفق مونسان در سازمان گردشگری، گفت: ایشان فردی شایسته برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، محمد قمی در جلسه علنی صبح امروز(دوشنبه، ۱۱ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: نازم آن آموزگاری را که در یک نصف روز ، دانش‌آموزان عالم را همه دانا کند، ابتدا قانون آزادی نویسد بر زمین، بعد از آن با خون هفتاد و دو تن امضا کند، هستی خود داد و هستی جهان یک جا گرفت، عاشق آن باشد که چون سودا کند یکجا کند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه عزا و اقتدار، ماه به تصویر کشیدن ماهیت انسانیت، شجاعت، شرف و ماهی که به بشریت آموخت؛ همیشه و در همه حال طرفدار حق باشند و ازباطل نترسند. امام حسین (ع) مظهر آزادگی و بندگی خدا و بزرگ آموزگار دانشگاه بشریت و مظهر انسانیت کامل، شجاعت و شهامت است.

وی افزود: در این روزگار که یزید زمان ترامپ ملعون، ملت ما را بین عزت و ذلت قرار داده و ما هم چون حسین (ع) می‌گوییم، هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه و با تمام توان و قدرت در برابر یزیدیان زمان می‌ایستیم و از کیان انقلاب اسلامی با جان و مال دفاع می‌کنیم تا دنیا بداندکه ما شاگردان حسین (ع) هستیم و هرگز زیر بار ذلت نخواهیم رفت.

وی افزود: از سازمان برنامه و بودجه و راه و شهرسازی می‌خواهم نسبت به تخصیص بودجه کمربندی پاکدشت که بسیار مهم و ضروری است، اقدام لازم را به عمل آورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به نزدیکی ماه مهر و بازگشایی مدارس از همکاران می‌خواهم که به محسن حاجی میرزایی که از افراد با سابقه آموزش و پرورش و فردی پاکدست، مدیر و مدبر است، رای مثبت بدهند و دانش آموزان را از بلاتکلیفی بیرون آورند، البته حاجی میرزایی نیز باید نسبت به خواسته معلمان و استخدام حق‌التدریسی‌ها و مشکلات بازنشستگان آموزش و پرورش اقدامات لازم را انجام دهد، همچنین علی اصغر مونسان هم در این مدتی که مسئولیت گردشگری را بر عهده داشته موفق عمل نموده و فردی شایسته برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

قمی اظهار کرد: از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه می‌خواهم در بحث برجام قاطعانه و عزتمندانه از حقوق قانونی ملت دفاع نموده و در این راه دقت لازم را داشته باشند که ره رو راه حسین و پیرو مکتب عاشورا هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت و مجلس باید برای رفاه حال بازنشستگان و معلمان اقدام لازم را به عمل آورند و همچنین معضل استخدام معمان حق التدریسی و نهضتی را بر طرف کنند. ازطرفی به همه مسئولان نظام تذکر می‌دهم که راه نجات ملت، پیمودن راه حسین و طریق نجات اجرای عدالت در کشور است.