فام‌نیوز- احمد مازنی، نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا تاکید کرد: همانگونه که در سطح ملی برای منافع ملی، با اصولگرایان تعامل داشتم در صورت پیروزی در انتخابات، منافع مردم استان گلستان و حوزه انتخابیه خودم را هم از طریق تعامل با همه جریانها پیگیری می کنم.
وی در جلسه افتتاح ستاد مرکزی خود در گرگان با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه باید از افراد توانمند جناح های سیاسی استفاده کنیم، افزود: مملکت ارث پدری هیچ جناح و مسئولی نیست، متاسفانه گلستان در شاخص های توسعه جزو استان های توسعه یافته محسوب نمی شود و باید از سرمایه های انسانی و اجتماعی برای پیشرفت استاده کنیم.
رییس کمیته پیگیری تاسیس استان گلستان در دهه ۷۰ با انتقاد از وضعیت موجود استان تاکید کرد: وضعیت خلیج گرگان، طرح گردشگری آشوراده و مرزهای استان های گلستان و مازندران باید با تلاش، پشتکار و تعامل تعیین تکلیف شوند.
وی قومیتگرایی و تقسیم بندی های جغرافیایی را عامل تفرقه و مانع توسعه دانست و خاطرنشان کرد: مردم حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا به دنبال توسعه این شهرستان ها و خواهان مدیرانی هستند که به دور از حاشیه در راستای پیشرفت شهرستان، استان و در نهایت کشور، تلاش کنند.
وی تاکید کرد: سابقه چهار سال نمایندگی من در مجلس ثابت کرده که مرعوب هیچ قدرتی نیستم، فقط به خدا توکل دارم و با پشتیبانی مردم، به وظایف نمایندگی ام عمل می کنم.
در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نقش آفرینی زنان در عرصه های سیاسی و اجتماعی اظهارکرد: اعتقاد شرعی و قانونی من این است که زنان و مردان، نه سایه به سایه هم، بلکه دوشادوش یکدیگر باید در عرصه های مختلف حضور داشته باشند.
وی در ادامه بر اهمیت گفتگو تاکید کرد و گفت: برای اصلاح امور و حل مشکلات چاره ای جز گفتگو، تعامل، همدلی و وفاق نداریم. یکی از مصادیق گفتگو سخن گفتن چهره به چهره است و نخستین شرط گفتگو کردن، گوش سپردن به سخنان موافق و مخالف است.
وی با بیان اینکه با مناظره به شکل کنونی آن مخالف است، خاطرنشان کرد: در مناظره های کنونی، طرفین مناظره توسط دیگران توهین می شنوند، اما در گفتگو، حقیقت که گمشده انسان هاست و همگان ممکن است بخشی از این حقیقت را نزد خود داشته باشند، کشف می شود.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا اضافه کرد: مهندس بازرگان و شهید بهشتی، اوایل انقلاب درباره تعهد و تخصص با یکدیگر گفتگو کردند و در نهایت، شهید بهشتی با استدلال مهندس بازرگان، تخصص را مقدم بر تعهد دانست.
مازنی با بیان اینکه دامن زدن به اختلافات، مشکلات مردم را بیشتر می کند، گفت: من بعد از ورود به مجلس دهم، گفتگوی ملی را مطرح کردم و در این راستا با ۵۰ نفر از شخصیت های مهم کشور اعم از اصلاح طلب و اصولگرا مذاکره کردم.
وی افزود: در تمامی این مذاکرات تاکید کردم که ما در مرزهای سیاسی با یکدیگر رقابت می کنیم اما درخصوص منافع ملی و برای رفع مشکلات مردم باید با یکدیگر گفتگو کنیم.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم مشارکت مردم برای انتقال مطالبات آنها به مسئولین کشور، ضروری دانست و گفت: رای ندادن در انتخابات، یعنی قهر کردن که آن سوی آن، خشونت و جنگ است.
احمد مازنی گفت: باید با مشارکت در انتخابات و راه حل های اصلاح طلبانه، مانع مداخلات خارجی و مشاجرات بیهوده داخلی شویم.