فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی می‎گوید صحبت‎های امروز محمدمهدی زاهدی، عضو فراکسیون ولایی مجلس که به دیدار فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات معترض بود، توهین‌آمیز بود.

پروانه مافی، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره دیدار اعضای فراکسیون امید با سیدمحمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات و درگیری امروز مجلس به ایرناپلاس می‎گوید: تعدادی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات دیدار داشتند. این موضوع از طرف زاهدی، نماینده کرمان مورد اعتراض قرار گرفت، ولی نمایندگان رفتار زاهدی را توهین تلقی کردند. زیرا کلمات و صحبت‎هایی که ایراد شد، توهین‌آمیز بود.

مافی ادامه می‎دهد: نمایندگان هم در واکنش به سخنان توهین‌آمیز او اصل ۷۵ را متذکر شدند. اصل ۷۵ آیین‎نامه داخلی مجلس شورای اسلامی می‎گوید که اگر نماینده‎ای به نمایندگان دیگر توهین کند، نمایندگانی که مورد توهین قرار گرفته‎اند در همان جلسه می‎توانند پنج دقیقه وقت بگیرند و از خودشان دفاع کنند. از همین رو اصل ۷۵ اجرا شد.

این عضو فراکسیون امید همچنین اضافه می‎کند که بعد از آن، عده‎ای به علی مطهری، نایب رئیس مجلس اعتراض کردند که چرا به این نمایندگان وقت صحبت دادید، درحالی که ایشان کار قانونی را انجام دادند و اعتراضات آن‎ها وارد نبود و بالاخره آقای وکیلی پاسخ آقای زاهدی را دادند.