فام‌نیوز- یک عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: مدیران بازنشسته باید با کناره‌گیری از سمت‌های مدیریتی امکان کسب تجربه را به مدیران جوان که دارای انگیزه هستند، بدهند. در عین حال مدیران بازنشسته‌ای که دارای تخصص هستند می‌توانند به مدیران جوان کمک کنند.

پروانه مافی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت احترام و اجرایی کردن روح قانون منع به کارگیری بازنشستگان بیان کرد: دستگاه‌های نظارتی و بازوی اجرایی نظارت در کشور ما سازمان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور است. این دو دستگاه باید بلافاصله پس از اتمام زمان تعیین شده توسط قانون منع به کارگیری بازنشستگان با اعمال نظارت جدی اجازه ندهند تا مدیران بازنشسته برخلاف قانون به کار خود ادامه دهند.

وی در ادامه بیان کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان تنها در کشور ما وجود ندارد بلکه در تمام کشورهای دنیا این قانون است. در همه کشورها که این قانون در آنها اجرایی می‌شود افراد با تجربه که در طول خدمت صادقانه به کار خود پرداختند کنار گذاشته نمی‌شوند بلکه زمانی که افراد دارای تخصص و تعهد به سن بازنشستگی می‌رسند از آنها به عنوان مشاور استفاده می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما نمی‌توانیم قانونی که در همه سازمان‌های اداری دنیا اجرایی می‌شود را زیر سوال ببریم بلکه ما نیز از تجربیات بازنشستگان که دارای تخصص و تعهد کافی هستند باید استفاده کنیم اما باید فضا توسط افراد بازنشسته برای جوانان نیز باز شود تا جوانانی که دارای تجربه و انرژی کافی هستند بتوانند از تجارب افراد متخصص بهره‌وری داشته باشند.

مافی تصریح کرد: با کنار رفتن مدیران بازنشسته از سمت‌های مدیریتی افرادی که جسارت انجام کارهای بزرگ را دارند و دارای انگیزه و تخصص کافی هستند فرصت کسب تجربه را پیدا خواهند کرد.