فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: قاطعانه پیگیر برخورد با مقصرین حوادث جانباختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی خواهم شد و معتقدم برای افراد سهل انگار در قضایای اخیر در هر سطح و مرتبه ای که باشند بایستی اشد مجازات در نظر گرفته شود.
پروانه مافی در یادداشتی با عنوان «دی ماه خونبار ایران»، نوشت: هضم خبر جانسوز شهادت مظلومانه سردار مدافع اسلام و وطن ، حاج قاسم سلیمانی که خود به تنهایی داغی ماندگار بر سینه ملت بود، میسر نمیگشت. حال آنکه این درد بزرگ با درگذشت جمع کثیری از هموطنان مان در مراسم تشییع پیکر این سردار شهید در کرمان و وفات یک صد و چهل و هفت نفر دیگر در حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به مقصد کیف اوکراین همراه شد و قلب هر ایرانی وطن پرست را مالامال از درد و رنج و غم و اندوه کرد.
جای تاسف بسیار دارد که بی تدبیری مسئولین برگزاری مراسم در استان کرمان، منجر به از دست رفتن جان ۵۹ نفر از هموطنان مان در مراسم تدفین پیکر مطهرِ سرداری شد که جسم و جان خود را فدای آرامش و آسایش ملت کرد.
از دست دادن تعداد قابل توجهی از جوانان نخبه کشور در حادثه سقوط هواپیما نیز ضربه ای سنگین و غیر قابل جبران بر قلب ملت شریف ایران وارد کرد.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار و ملت بزرگ ایران، در مجلس شورای اسلامی قاطعانه پیگیر برخورد با مقصرین حوادث مذکور خواهم شد و معتقدم برای افراد سهل انگار در قضایای اخیر در هر سطح و مرتبه ای که باشند بایستی اشد مجازات با سرعت و جسارت در نظر گرفته شود.
از خداوند متعال شادی روح درگذشتان معزز و صبر جزیل برای خانواده های ایشان مسئلت دارم.