فام نیوز- عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه سرمایه عظیم اجتماعی اعتماد میراث بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی است، گفت: با همگرایی و دور یک میز نشستن همه گروه‌ها باید راه‌های افزایش اعتماد را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، علی کاظمی باباحیدری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور، گفت: در دوران سیاسی مدرن ملازمه قدرت دولت‌ها در حال دگرگونی است. قدرت انحصاری دولت با گسترش حوزه فناوری اطلاعات شکسته شده پس در چنین شرایطی به تعبیر علمای علوم سیاسی دیگر نمی‌توان بدون قدرت هوشمند بر اوضاع منطقه تسلط داشت.

نماینده مردم اردل، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قطعا در قدرت هوشمند قدرت سخت و نرم را به صورت متوازن و بنا به شرایط زمان و مکان با مهارت لازم در مدیریت می‌توان به کار برد. اهتمام داشته باشیم همانطور که قدرت سخت قابل اهمیت است قدرت نرم پر اهمیت تر می‌باشد.

وی افزود: تضعیف قدرت نرم به فرسایش قدرت سخت می‌انجامد. امروز در کشور ما اگر قدرت سخت که همان دکترین نظامی ما است در سردار سلیمانی تجلی می‌یباد و مورد تحسین قرار می‌گیرد، بدانیم به همان نسبت قدرت نرم ما با دکترین دیپلماسی که نشان دهنده تمدن ایران و فرهنگ و رحمانیت دین اسلام است، در چهره دکتر ظریف است و بایستی به همان میزان آن را مورد تجلیل و تحسین قرار دهیم البته تاکید می‌کنم این به منزله عدم نقد این قدرت با رعایت مصالح و منافع ملی نیست.

کاظمی باباحیدری یادآور شد: در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم؛ ضمن اینکه لازم است آسیب شناسی گذشته را داشته باشیم نیک بدانیم میراث بزرگی که بنیانگذار کبیر انقلاب از بدو پیروزی برای ما به یادگار گذاشت سرمایه عظیم اجتماعی اعتماد بود، همان سرمایه که کارکرد آن را در جنگ دیدیم و بعد از جنگ خلق حماسه کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم، تصریح کرد: امروز اگر ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم باید بدانیم برای برون رفت از این جنگ باید راه‌های تقویت سرمایه اجتماعی اعتماد را دنبال کنیم، آن هم زمانی است که تمام یاران انقلاب و وفاداران به میثاق نامه خون شهدا یعنی همان قانون اساسای تحت رهبری معظم انقلاب بر روی یک میز بنشینند و برای موفقیت در این جنگ تصمیم واحدی بگریند، در این صورت می‌توانیم با اختلال و با اختلاس که امان مردم را بریده در هر سطح و رده‌ای مقابله کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: آن زمان شاهد برگشت افسارگریخته نقدینگی به پشتوانه اقتصادی و بانک‌هایمان خواهیم بود، آن زمان مطمئن باشیم اندک قلیل دلواپسان در جهت حذف سخنرانی شخصیتی چون دکتر لاریجانی قدم بر نخواهند داشت. پس باید راه های افزایش اعتماد را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: حال که در موسم تصویب بودجه ۹۸ هستیم و اوضاع اقتصادی کشور هم مناسب نیست ضمن تشکر از همکاران در کمیسیون تلفیق باید بدانیم همه تلاش ما و خروجی بودجه از مجلس در جهت کاهش فشارهای کمرشکن بر اقشار کم درآمد ما شامل کشاورزان، کارگران، کارمندان و بازنشستگان باشد و با افزایش حقوق به تناسب تورم، تقویت قدرت خرید مردم به صورت بسته های حمایتی و کاهش قیمت ارزاق عمومی را محقق کنیم.

کاظمی باباحیدری ادامه داد: اجرای رتبه بندی معلمان، رفع منع اعمال مدرک و تکمیل بیمه تکمیلی آنها برای کارکنان و کارمندان دولت در هر رده ای خصوصا برای معلمین و فرهنگیان عزیز سبب انگیزه و تقویت آنها خواهد شد، به ویژه معلمینی که برای رفتن به سر کلاس مجبور هستند چندین ساعت پیاده روی کنند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، گفت: طومار مردم محروم و مظلوم منطقه ما مبنی بر شرایطی است که قوت غالب خود را در شرایط ۱۳ چشمه مروارید با دبی آب هزار و ۴۰۰ لیتر بر ثانیه تامین می کردند اما در اثر پروژه غیر کارشناسی انتقال آب ۱۳ چشمه خشک و مردم این منطقه در حاشیه شهرها قرار گرفتند، حال چگونه برای آنها اشتغالی به ارمغان آوریم؟ این مسئله مشکلاتی را برای استان های چهارمحال و بختیاری و خوزستان ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: متاسفانه اجازه داده نمی شود تا ۳۳ طرح کشاورزی مجوز دار که با آورنده خود مردم می‌تواند اشتغال اساسی را جبران کند، اجرا شود، از این رو حال که کمیسیون امنیت ملی برنامه آب را در دستور خود قرار دادند خواهشمندم همانطور که در آخرین جلسه مطرح کردید؛ کمیته کارشناسی برای تامین منابع و مصارف و نیازها و پروژه های ایجاد شده را تشکیل دهید و در این کمیته مشخص کنید که کدام از این پروژه‌ها مجوز دارند و چرا برخی اجرا نمی‌شوند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت : مردم چهارمحال و بختیاری در انتخابات ریاست جمهوری با ۶۰ درصد آراء به جنابعالی سیاست های شما را تایید کردند اما متاسفانه انتظار بود نیروهای این استان در رده های مختلف ملی به کار برده شوند اما اندک نیرو در سطح وزرا برکنار کردند.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آقای روحانی در تاریخ پر افتخار بختیاری نام انسان های بزرگی به چشم می خورد که با استبداد و استعمار و برای آزادی و دفاع از تمامیت سرزمین از جان خود گذشتند تا کشور سربلند باشد نمونه آن هم در مشروطه و ۲۰ بهمن و در بیعت با امام خمینی است، لذا امیدوارم همانطور که در تهران مفاخر است، از مفاخر استان چهارمحال و بختیاری هم یاد شود.