فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی سپاه پاسداران را مدافع ارزش‌های انقلاب عنوان کرد و گفت: هدف آمریکا از قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، نشانه گرفتن ارزش‌های انقلاب است.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با «فام نیوز»در مورد تهدید دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی، گفت: اینگونه اقدامات آمریکا و طرح مسائلی از این قبیل قبلا هم سابقه داشته است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی است و در اساسنامه‌اش نیز به عنوان نهادی برای دفاع از ارزش‌های انقلاب به رسمیت شناخته شده است.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بخشی از ارکان حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران، طرفِ آمریکا نیست و اینطور نیست که آمریکا بخواهد به ساختارها و‌ نهادهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند بلکه به دلیل رسالتی که سپاه دارد یعنی دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی این کار را انجام می دهد.

وی تصریح کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که آمریکا از ابتدای انقلاب بر سر ارزش‌ها در میدان مقابله با ما بوده است، ما ادعای عدالت و استقلال داشتیم، بر این مسئله تاکید داشتیم که تصمیمات ملی کشور در ساختار حاکمیت گرفته شود و اجازه دخالت بیگانگان در امور داخلی‌مان را ندادیم ‌و همه اینها باعث شد که آمریکا با ما از ابتدای انقلاب سر دشمنی و عداوت داشته باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از نهادهایی که دفاع از ارزش‌ها را به عهده داشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و هدف آمریکا از طرح این موضوع نشانه رفتن ارزش‌های انقلاب اسلامی است که سپاه متولی حراست از آن است‌‌.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سپاه به عنوان مدافع ارزش‌ها همواره متغیرهای آشوب‌ساز به درون کشور را خنثی کرده است و در کنار آن از تصمیماتی که بخواهد بوی سلطه و‌ استعمار بدهد جلوگیری کرده است و به عنوان بازوی سیاسی و امنیتی کشور نقش مهمی در این موضوع داشته است.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا می‌خواهد سپاه را به عنوان بازوی مهم حاکمیتی در افکار عمومی به گونه‌ای جلوه دهد که عوامل تحریم‌ها و تهدیدها علیه جمهوری اسلامی ایران، سپاه است. در حالیکه سپاه در همه حوزه‌ها چه در زمان صلح و چه جنگ مدافع تمامیت ارضی کشور بوده است و ما به عنوان نمایندگان ملت این اقدامات را محکوم می‌کنیم.