فام نیوز- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پیوستن ایران به FATF گفت: تصویب پالرمو و CFT باعث می شود که در عرصه بین المللی حقوق مان را مطالبه کنیم.

پروانه مافی در گفت وگو با «فام نیوز» در مورد ضرورت پیوستن ایران به FATF، گفت: گاهی بعضی افراد غیرکارشناس می گویند اگر دو لایحه پالرمو و CFT که در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی هستند مصوب شوند و ‌ما به FATF بپیوندیم صبح بلند که می شوید متوجه می شوید که دارایی تان بلوکه شده است که این حرف‌ها غیر کارشناسی و غلط است.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تصویب این لوایح موجب می شود که ما در عرصه اقتصاد بین المللی بتوانیم عرض اندام داشته باشیم و حقوق مان را مطالبه کنیم.

وی ادامه داد: این موضوع بسیار مهم و حساس است و در شرایط فعلی کشور با توجه به تحریم ها و مسائلی که وجود دارد باید هرچه سریعتر مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به این دولایحه باقیمانده تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما به FATFنپیوندیم تمامی مبادلات مالی مان باید در کشور خودمان خلاصه شود و حق مبادله پولی و مالی با هیچ کشوری حتی عراق، افغانستان، ترکیه و حتی همسایگان مان را نیز نداریم و در واقع محدود به خودمان می شویم.