فام‌نیوز- نماینده مردم شیراز در مجلس خواستار استعفای آخوندی و رفیعی و همچنین خارج کردن هواپیماهای فرسوده از رده شد.

به گزارش خانه ملت، بهرام پارسایی در نشست علنی عصر چهارشنبه، ۲ اسفندماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسیر تهران- یاسوج گفت: حادثه غم انگیز سقوط هواپیمایی آسمان دل هر انسان به خصوص هر ایرانی میهن دوستی را به درد می‌آورد و عکس العمل و عمل مسئولان مربوطه پس از چنین حوادثی که نباید اتفاق می‌افتاد بر این تالم می‌افزاید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: مگر فرزندان این سرزمین، فرزندان مسئولان و کارگزاران نظام و کشور ما نیستند، یک لحظه خود را به جای مصیبت زدگان بگذاریم و قضاوت کنیم و یک بار دلنوشته های بازماندگان را بخوانیم شاید وجدان خفته‌مان بیدار شود.

وی با بیان اینکه به اندازه یک جنگ تمام عیار از آسمان، زمین و دریا بر این مردم مرگ و غم نازل می‌شود، ادامه داد: مقصر این مرگ و اندوه ندانم‌کاری و بی‌تفاوتی مسئولان است چرا که در جهان هواپیما، کشتی و خودرو برای رفاه مردم اما در ایران یادآور نکبت و شوم ضحاک ماردوش است.

پارسایی یادآور شد: ضحاک ماردوش روزی دو قربانی می‌گرفت، اما ضحاک کشتی، هواپیما و خودرو روزی ۴۰ جان و سالی ۲۵ هزار کشته بر جای می‌گذارد و صدها هزار مصدوم به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: به مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مجلس تذکر می‌دهم که با این جایگاه پس از ۴ دهه چرا مجلس نمی‌تواند و یا نمی خواهد کاوه‌ای باشد برای ملت از این مصیبت‌ها.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نه به خاطر گریز از استیضاح بلکه به حرمت مردم شریف ایران و به احترام جان های بی‌گناه گرفته شده سنگ بنای مسئولیت پذیری را به استعفا و عذرخواهی از مردم بنا نهند تا نام نیکی در مسئولیت پذیری و شجاعت عذرخواهی از خود به جای بگذارند و پیش از استعفا نسبت به عزل تمامی مدیران مقصر و همچنین خارج کردن هواپیماهای از رده خارج که در کمین جان مسافران نشسته اند اقدام کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تذکر دیگرمن به کسانی است که به خاطر عوام فریبی و تلاش در راستای عدم موفقیت دولت در مخالفت با خرید هواپیمای نو در تحقیر این ملت کارشکنی کرده اند، که جا دارد به خاطر اعمال و رفتار ضد مردمی خود از ملت عذرخواهی کنند.