فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید برای تحقق مطالباتشان با آگاهی از شرایط داوطلبین نمایندگانی، نماینده مورد نظر خود را انتخاب کنند.
سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» در مورد ضرورت مشارکت مردم در انتخابات، گفت: انتخابات و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خودشان به عنوان مهم‌ترین نماد مردم‌سالاری شمرده می‌شود، این پدیده مهم در کشورهای مختلف در قالب‌های گوناگون و با اهداف متعددی برگزار می‌شود.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم برای تحقق مطالباتشان باید با آگاهی از شرایط داوطلبین نمایندگی، نماینده مورد نظر خود را انتخاب کنند.
وی گفت: انتخابات به عنوان یک راهکار دموکراتیک در سطوح مختلف قابل بهره‌گیری است، به عنوان مثال علاوه بر انتخابات‌های معمولی که در سطح ملی برگزار می‌شود، اصناف، گروه‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌ها، احزاب و … برای پیشبرد برنامه‌های خود از این راهکار استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: بر این اساس در ضرورت اصل وجود انتخابات و کارکردهای مثبت و مفید آن در وضعیت کنونی هیچ شک و تردیدی وجود ندارد، با این حال در کشور ما برخی افراد، در مورد ضرورت یا اهمیت مشارکت مردم در انتخابات‌های ملی همچون انتخابات ریاست جمهوری، شوراها، مجلس خبرگان و شورای اسلامی تردیدهایی را مطرح می‌کنند که ریشه‌های آن عمدتاً به مسائل دیگری بازمی‌گردد، مثل کارنامه ناموفق برخی مسئولان منتخب، چنانکه گاهی نیز این نارضایتی‌ها ریشه در تبلیغات منفی دشمنان نظام دارد که اگر این تردیدها از طریق تبیین درست ضرورت‌های مشارکت در انتخابات رفع شوند، آمار مشارکت نیز به مراتب بالا خواهد رفت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: چنانچه مردم بی‌اهمیت نسبت به موضوع انتخابات برخورد کنند از هدف تحقق مطالباتشان دورتر می‌شوند لذا شایسته است که همگان با حضور پررنگ و فعال در انتخابات و مشخصا پای صندوق رای، نماینده خود را انتخاب و همواره مطالبات خود از طریق ایشان رصد و در نهایت محقق کنند.