فام‌نیوز- یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضعف مدیریتی در دولت‌های گذشته گفت: مشکل کم آبی در کشور ناشی از ضعف مدیریتی است .

جلال میرزایی در مورد مشکل کم آبی در کشور به فام نیوز گفت: الان در شرایطی نیستیم که بخواهیم در بحث آب اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم و مشکل را درمان کنیم بلکه در حال حاضر در موقعیتی هستیم که باید متناسب با آن تصمیم بگیریم .

عضو فراکسیون امید اظهار داشت :در بحث کم آبی در کشور برنامه‌هایی را که تدوین و عملیاتی می‌کنیم نسبت به مناطق و استان‌های کشور باید متفاوت باشد، بر فرض مثال برنامه‌ای را که قرار است در اصفهان اجرایی کنیم با برنامه‌ای که قرار است در سیستان و بلوچستان انجام دهیم باید متفاوت باشد .

میرزایی در مورد اینکه کم آبی تا چه اندازه ممکن است از لحاظ امنیتی مشکل آفرین باشد گفت:علی‌رغم بزرگ نمایی‌هایی که می‌شود بعید می‌دانم که کم آبی باعث بروز جریانات امنیتی در کشور شود.
وی با انتقاد از ضعف مدیریتی در دولت‌های گذشته تصریح کرد: عامل اصلی در بروز مشکل کم آبی در کشور کمبود بارش نیست بلکه علت اصلی ضعف مدیریتی در گذشته است، در دوره‌ای که ما پول داشتیم و حاتم بخشی به این و آن می‌کردیم باید فکر امروز را می‌کردیم .

این عضو کمیسیون انرژی خاطر نشان کرد: بعد از انقلاب ما درگیر جنگ بودیم و نمی‌توانستیم به مسئله به جز دفاع و تأمین امنیت فکر کنیم، بعد از جنگ دوره سازندگی بود که در آن دوره نیز پولی نبود که بخواهیم کاری انجام دهیم البته نباید فراموش کنیم که در دوره سازندگی سدهای زیادی ساخته شد که اگر این سدها نبود عمق بحران امروز بیشتر از اینها بود.

وی اضافه کرد:در دوره اصلاحات اقدامات خوبی برای جلوگیری از مشکل کم آبی انجام شد اما در دوره‌ای که ما منابع هنگفتی در اختیار داشتیم و می‌توانستیم کارهای زیادی انجام دهیم در دولت‌های نهم و دهم بود که متاسفانه کاری انجام نشد.
وی تصریح کرد: در دولت یازدهم نیز پولی نبود که دولت بخواهد تأسیساتی برای استفاده از بر فرض مثال انرژی خورشیدی ایجاد کند، دو سال اول آقای روحانی صرف مذاکراتی شد که ما بتوانیم نفت بفروشیم تا بتوانیم سایر نیازهای کشور را برآورده کنیم .

میرزایی بیان کرد: مشکل ما فقط کم آبی نیست بلکه ما با کمبود تأمین برق نیز مواجه‌ایم و وزیر نیرو بر این مسئله تاکید دارند که امسال تولید برق آبی به شدت کاهش خواهد داشت و احتمالا در برخی شهرها در تابستان امسال قطعی برق خواهیم داشت .