فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مونسان گزینه مناسبی برای وزارت میراث فرهنگی است و قطعا از مجلس رای اعتماد خواهد گرفت، گفت: ما باید برنامه‌های آقای حاجی میرزایی را برای وزارت آموزش و پرورش ببینیم و بعد در مورد وی نظر بدهیم.

شهروز برزگر در گفت‌وگو با «فام نیوز» با اشاره به معرفی دو وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و میراث فرهنگی گفت: آقای مونسان در سازمان میراث فرهنگی بر کار خود تسلط داشتند، راه و چاه را می‌شناسند، از طرح‌ها و پروژه‌ها اطلاع دارند و قطعا در وزارت میراث فرهنگی با توجه به این تجربه کاری موفق عمل خواهند کرد.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مونسان گزینه مناسبی برای وزارت میراث فرهنگی است، اظهار داشت: با توجه به شناختی که از آقای مونسان داریم و با توجه به سابقه کاری ایشان قطعا مجلس به مونسان را اعتماد خواهد داد.

وی با اشاره به معرفی حاجی میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش گفت: آقای حاجی میرزایی تجربه خوبی در دبیری هیات دولت دارند و چند سالی نیز مشاور وزیر آموزش و پرورش بوده‌اند، اما ما هنوز برنامه‌های ایشان برای این وزارتخانه را ندیده‌ایم، باید جلساتی با وی به صورت مستقیم داشته باشیم که بیشتر از برنامه‌هایشان مطلع شویم و بعد در موردش نظر بدهیم.

برزگر بیان کرد: آموزش و پرورش تحت محور یک فرد نمی تواند نجات پیدا کند، مشکلات این وزارتخانه با وزیر حل شدنی نیست، مشکلات این وزارتخانه ریشه‌ای است و برای حل این مشکلات می‌طلبد که حرکت‌های جهادی و انقلالی در این وزارتخانه انجام شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این وزارتخانه با بحث آموزش و پرورش فرزندان ملت سروکار دارد و این مسائل وسیع‌تر از آن چیزی است که یک وزیر بخواهد آنها را حل کند و قطعا عزم جهادی دولت و مجلس را می‌طلبد.