فام نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه برای حفظ برجام اروپایی‌ها باید به وعده‌های خود عمل کنند، گفت: باید از فرصت رایزنی‌ها استفاده شود تا اروپایی‌ها در عمل پای کار آمده و به وعده‌های خود عمل کنند.

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر معاون وزیر امور خارجه به فرانسه و ضرورت استفاده اروپاییان از فرصت باقی مانده برای حفظ برجام بیان کرد:‌ اروپایی‌ها برای حفظ برجام قول‌ها و تعهداتی را داده بودند که باید به آن‌ها عمل کنند. راه‌اندازی اینستکس و تأمین منابع مالی آن و از سوی دیگر دسترسی ایران به پول حاصل از فروش نفت خود از جمله وعده‌های اروپاییان است.

وی در ادامه اظهار کرد: اروپایی‌ها باید برای حفظ برجام به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. مهلت ایران برای برداشتن گام سوم در جهت کاهش تعهدات برجامی روز پنج‌شنبه به پایان می‌رسد و این روزها شاهد رایزنی‌ها و ملاقات‌های مقامات ایرانی با اروپاییان هستیم.

نماینده مردم دماوند در مجلس تصریح کرد: ضرورت دارد تا اروپایی‌ها از این رایزنی‌ها استفاده کرده و تعهدات خود را اجرایی کند. هم اروپا و هم ایران باید از این فرصت استفاده کنند و اروپاییان باید به طور واقعی پای کار آمده و وعده‌های خود را اجرایی کنند.

وی در پایان با اشاره به تأثیرات برداشتن گام سوم در راستای کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران بیان کرد: این اقدام تأثیرات منفی را برای آنها بر جای خواهد گذاشت و بهتر است اروپایی‌ها وعده‌های خود را اجرایی کنند.