فام‌نیوز- عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: صدا و سیما در پوشش اخبار و گزارش ها خصوصا در موضوع CFT و FATF به صورت میلی عمل می کند ولی تجربه ثابت کرده هر چه این رسانه بگوید همه برعکس عمل می کنند.

قاسم میرزایی نیکو در گفت وگو با ایرنا در واکنش به گزارش صدا و سیما علیه گروه ویژه اقدام مالی (FATF ) و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم(CFT) اظهار داشت: صدا و سیما در مسائل مختلف کشور خصوصا موضوع CFT و FATF کاملا میلی عمل گرده و فقط بخش های مربوط به مخالفان این لوایح را پخش می‌کند.

وی افزود: در این زمینه هیات دولت و نمایندگان مجلس باید کارهای کارشناسی انجام می دانند که این اقدامات انجام شده و بحث های کارشناسی خوبی در این زمینه ها صورت گرفته است.

نماینده مردم دماوند در مجلس یادآور شد: امروز همه کشور به این نتیجه رسیدند که CFT و دیگر لوایح مرتبط با FATF یک سری معایب و محاسنی دارد ولی محاسن آن از معایب آن بیشتر است، از این رو می تواند در مجلس تصویب شود.

میرزایی نیکو خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده که صدا و سیما هر چه نشان دهد دیگران برعکس آن عمل می کنند، بهتر است رسانه ملی دست از اقدامات میلی بردارد.