فام‌نیوز- نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم موضع‌گیری عادلانه درباره دولت تاکید کرد و گفت که عملکرد دولت باید با توجه به شرایط و متقضیات کشور بررسی شود.
محمدصادق حسنی جوریابی در گفت‌وگو با خبرنگار فام‌نیوز، با تاکید بر لزوم توجه به دستاوردهای مثبت دولت در کنار نقاط ضعف آن، گفت: شخصاً در بخش‌ها و حوزه‌هایی نسبت به عملکرد دولت انتقاد دارم اما گمان می‌کنم عملکرد دولت را باید با توجه به شرایط و متقضیات کشور بررسی کرد و سنجید.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با یادآوری تلاش جریان اصلاحات برای توفیق رییس‌جمهوری در دوران انتخابات سال ۹۶، پیش و پس از آن، گفت: اصلاح‌طلبان در مواردی حتی بیش از آن‌که برای موفقیت خود در انتخابات تلاش کنند، برای توفیق آقای روحانی تلاش کردند. نمونه این مسئله درمورد بنده نیز صادق است. چنان که تلاشی که برای پیروزی آقای روحانی داشتم، سخنرانی کردم و به سفرهای انتخاباتی رفتم، نسبت به آن‌چه در جریان انتخابات مجلس برای خودم انجام دادم، بیشتر بود.
نماینده مردم رشت در مجلس به آمار بالای آرای حسن روحانی در استان گیلان، به‌ویژه درجریان انتخابات ریاست‌جمهوری دولت دوازدهم اشاره کرد و با بیان این‌که این استان، ازجمله یکی، دو استان برتر از جهت میزان رای‌دهی به روحانی بود، گفت: متاسفانه دولت در برآورده کردن بسیاری از انتظارها آن‌طور که باید و شاید موفق نبوده و شخصاً فکر می‌کنم وقتی یک فرد منتخب، چه بنده به عنوان نماینده مجلس و چه دولت قادر به حل مشکلات و انجام وظایف خود نیست، باید رسماً اعلام استعفا کند.
این نماینده عضو فراکسیون امید مجلس همچنین خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم میزان رضایتمندی از عملکرد دولت با آن‌چه انتظار داشتیم، مطابقت داشته باشد. البته ما منکر فشارهای خارجی و اثرگذاری آن بر نحوه عملکرد دولت نیستیم و می‌دانیم که امروز دولت آقای روحانی با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.
او ادامه داد: ما به این‌که باید به دولت کمک کنیم، اعتقاد داریم و این اعتقاد را در عرصه عمل نشان داده و می‌دهیم اما نیاز است که اقداماتی جدی برای حل مشکلات انجام شود و مانع از هدر رفتن زمان و امکانات شوند.
حسنی جوریابی همچنین در واکنش به پرسشی درخصوص حملات رسانه‌ای متعدد علیه دولت به‌ویژه ازطریق برخی برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی گفت: متاسفانه شاهد برخوردی دوگانه در صداوسیما هستیم و انتقاد به عملکرد این سازمان مربوط به امروز و دیروز نیست. چراکه رویکردی دوگانه در قبال دولت و برخی چهره‌ها و جریان‌ها دارد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه صداوسیما با رویکردی یکطرفه علیه دولت اقدام می‌کند و بعضاً شاهد برنامه‌هایی در این رسانه هستیم که از مرحله نقد گذر کرده و به تخریب دولت و رییس‌جمهور رسیده است.
حسنی‌جوریابی با تاکید بر لزوم موضع‌گیری عادلانه درباره دولت، نسبت به این اقدامات رسانه‌ای ابراز نگرانی کرد و یادآور شد: صداوسیما باید در این رویه تغییر دهد و اگر بنای انتقاد از دولت را دارد، نقدی منصفانه داشته باشد. اما متاسفانه بارها دیده‌ایم که چنین نبوده و برنامه‌های تلویزیون حتی در هفته دولت، در ضدیت با عملکرد دولت بود.