فام‌نیوز- نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت که آن‌چه به نارضایتی مردم انجامیده نه عملکرد گروه‌های فکری و سیاسی، بلکه وضعیت اقتصادی کشور است.
علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار «فام‌نیوز»، با اشاره به اقدامات فراکسیون امید و اصلاح‌طلبان در مجلس در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، درمورد آن‌چه به‌عنوان ناامیدی شهروندان از ادامه حمایت از اصلاح‌طلبان مطرح است، گفت: این فرض که مردم از یک طیف فکری ناامید شده‌اند، فرضیه دقیقی نبوده و نیاز به اثبات دارد. حال آن‌که شخصاً فکر نمی‌کنم این فرض صحیح باشد.
این عضو فراکسیون امید مجلس همچنین به برخی دلایل افزایش مشکلات اقتصادی در ماه‌های گذشته اشاره کرد و افزود: واقعیت این است که نارضایتی مردم از یک گرایش فکری خاص نیست، بلکه مردم از فضای اقتصادی حاکم بر کشور و مشکلات عدیده معیشتی ناراضی هستند. درواقع تنگنا و مشکلات اقتصادی مردم را با سختی‌هایی مواجه کرده و نارضایتی‌ها نیز به همین دلیل بوده و ارتباطی به گرایش‌های فکری و سیاسی ندارد.
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر این‌که دولت مستقر، دولت اصلاحات نیست، گفت: این دولت نیز به‌دلیل مشکلات و فشارهای عمدتاً خارجی، تحت فشار قرار گرفته است و علی‌رغم تلاشی که انجام شده، در برخی حوزه‌ها با مشکل روبرو است.
او با ابراز امیدواری نسبت به حضور پرشور مردم در انتخابات پیش‌رو یادآور شد: تجربه نشان داده که مردم باوجود تمامی مشکلات، همواره حضوری پررنگ در انتخابات داشته‌اند و با تمامی مسائلی که مطرح شده و سعی می‌شود با ایجاد فضای ناامیدی، انتخابات را تحت‌الشعاع قرار داده و مردم را کم‌علاقه کنند اما به نظرم، در این انتخابات نیز شاهد حضور مردم همچون دیگر ادوار خواهیم بود.
اکبری در پاسخ به این‌که باتوجه به حمایت اصلاح‌طلبان از رییس‌جمهور، مردم طبیعتاً عملکرد دولت را از چشم این جریان سیاسی می‌بینند، خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم این تصورات درمورد انتخابات و حضور کمرنگ مردم پای صندوق‌های رای، با واقعیت منطبق باشد. به گمان من، این نگرانی‌ها واقعی نیست و آن‌چه به نارضایتی مردم انجامیده نیز نه عملکرد گروه‌های فکری و سیاسی، بلکه وضعیت اقتصادی کشور است.