فام نیوز – علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس، با بیان این‌که مشکل این فراکسیون در سال نخست، «بی‌تجربگی» اعضاء بوده، ابراز امیدواری کرد که نتیجه کار امیدی‌ها در ۲ سال پایانی مجلس دهم به بار بنشیند.

یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فام‌نیوز در واکنش به برخی انتقادها به عملکرد این فراکسیون در ۱۸ ماهه نخست مجلس دهم و در توضیح دلائل مشکلات این فراکسیون سیاسی گفت: شاید مهمترین علت این مشکلات این باشد که اکثر اعضای فراکسیون امید تازه‌کار هستند. ببینید از میان ۳۰ نماینده تهران که به هر حال می‌توانند نیروی محرکه مجلس باشند، چندنفر پیش از این نیز سابقه نمایندگی داشته‌اند؟!

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: این درحالی است که اساساً کار در مجلس کاری است که به‌شدت نیازمند تخصص ویژه بوده و کاری تجربی است؛ بنابر این افراد باسابقه‌دار در مجلس از جدیدالورودها صلاحیت بیشتری دارند.

این عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: با این حساب، به نظر می‌رسد نباید بیش از این انتظار داشته باشیم اما قطعاً در آینده نزدیک نمایندگان با تجاربی که در این مدت اندوخته‌اند، بیش از گذشته موثر خواهند بود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم ساری و میاندورود در مجلس با تاکید بر این‌که بجز ضعف در تجربه، اکثر نمایندگان تهران افرادی صالح و توانمند هستند، گفت:‌ برخلاف آن‌چه گفته می‌شود خوشبختانه نمایندگان تهران دچار انحصارطلبی نبوده و اهل تعامل و همکاری هستند و فکر می‌کنم در ۲ سال پایانی نتیجه کار فراکسیون امید به بار بنشیند.

یوسف‌نژاد در پاسخ به این سوال که فراکسیون امید از ظرفیت نمایندگان شهرستان‌ها استفاده می‌کند، گفت: تاحدودی این رویکرد در فراکسیون دیده می‌شود و ازطرفی نمایندگان شهرستان‌ها نیز باید خود را شایق نشان دهند و با میل و رقبت بیشتری با فراکسیون همکاری کنند.