فام‌نیوز- نجفی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن ابراز مخالفت با افزایش قیمت خودرو گفت: این اقدام کوتاه‌ترین راه برای درمان مقطعی عوارض پایدار، عمیق و ماندگار صنعت خودروسازی محسوب می‌شود و محصول کوتاهی‌ها و ناکارآمدی‌ها در حوزه مدیریت تولید و بازار است.

محمدرضا نجفی، عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در واکنش به دلایل گران شدن دوباره قیمت خودرو گفت: به عنوان نماینده مردم در مجلس، عضو کمیسیون صنایع، رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازی و فردی که ۲۰ سال در حوزه صنعت و تولید و بنگاه‌داری به فعالیت پرداخته، معتقدم بخش اعظم گران کردن‌های قیمت خودرو محصول کوتاهی‌ها و ناکارآمدی‌ها در حوزه مدیریت تولید و بازار است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته افزایش قیمت خودرو دلایل موجهی هم دارد، ولی بیشتر علل ناموجه و غیرقابل دفاعی دارد.
 
نجفی ادامه داد: دلیل ناموجه افزایش قیمت خودرو ناکارآمدی در کل فرایند تولید، فروش و خدمات پس از فروش است و اگر این کارها را به‌موقع و درست انجام می‌دادیم و انجام بدهیم، دیگر نیازی به افزایش قیمت خودرو نخواهیم داشت.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: رویکرد افزایش قیمت خودرو ضد اهداف توسعه‌ای، ضد این شرکت‌ها و صنعت خودروسازی خواهد بود. بنابراین کاملاً با افزایش قیمت خودرو مخالفم.
 
رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودروسازی همچنین گفت: این اقدام را کوتاه‌ترین راه برای درمان مقطعی عوارض پایدار و عمیق و ماندگار این صنعت می‌دانم که به منزله یک اقدام تسکینی موقت و کوتاه‌مدت خواهد بود.