فام‌نیوز- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‎گوید: ما باید اشراف امنیتی و اطلاعاتی خود در استان سیستان و بلوچستان را بیشتر و همچنین مراقب‎های مرزی را در این استان تقویت کنیم.

علی نجفی درباره حادثه تروریستی استان سیستان و بلوچستان به ایرناپلاس می‎گوید: ما باید اشراف امنیتی و اطلاعاتی خود در استان سیستان و بلوچستان را بیشتر بکنیم. علاوه بر این، شرح مسئولیت دستگاه‎های امنیتی باید به‌صورت دقیق تعیین شود تا مشخص باشد هر دستگاهی چه مسئولیتی بر عهده دارد.

نجفی همچنین اضافه می‎کند که کمیسیون امنیت ملی درباره حادثه تروریستی اخیر جلسه‎ای برگزار کرده و ابعاد این مسئله را هم بررسی کرده‎ است. در هر حال، مراقبت و حفاظت‎های مرزی در استان سیستان باید تقویت شود.

این نماینده مجلس در ادامه تأکید می‎کند: باید با پاکستان همکاری مؤثری برای مقابله با تروریسم کرد تا آن‌ها از خاک این کشور سوءاستفاده نکنند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که گفته می‎شود هم در حادثه تروریستی اهواز و هم در سیستان و بلوچستان، سهل‌انگاری صورت گرفته ‎است، بیان می‎کند: در کمیسیون امنیت ملی این موضوعات بررسی شده است و در راستای کاهش این احتمالات، قرار است طرح‌ها و برنامه‌هایی در این استان و برای دستگاه‌های امنیتی آماده شود.