یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه مدیریت ما هیچ موقع آمادگی مدیریت مشکلات را نداشته است،گفت: بدون هیچ گونه اغماض و رودربایستی هر نوع فعالیتی که باعث انتشار ویروس کرونا می شود باید متوقف شود.
علی ابراهیمی در گفت وگو‌ با «فام نیوز»با تاکید بر اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور ،گفت: متاسفانه هر اتفاقی که در کشور ما افتاد با بالاترین هزینه آن را جمع کردیم،اگر همان اوایل که بحث احتمال ورود کرونا به کشور بود دقت بیش‌تری صورت می گرفت و اطلاع رسانی دقیق تر بود الان شاهد این مشکل نبودیم.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر به آمار وزارت بهداشت مبنی بر فوت ۵۴نفر در اثر ابتلا به این ویروس اعتماد کنیم به معنای این است که افراد آلوده در کشور از سه هزار نفر بیش‌تر است. متاسفانه پایش و شناسایی دقیقی برای این بیماری در کشور نیست،تست فقط از افرادی گرفته می شود که علائم سه گانه تنگی نفس،سرفه خشک و تب بالا را دارند ،مشخص است که تست این افراد مثبت است ،چرا نباید برای بقیه افراد جامعه نیز این پایش باشد .
وی تاکید کرد: ما در کشورمان پزشکان و کادردرمانی دلسوز،با تجربه و متخصص داریم اما زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان ما برای کنترل این بیماری کفایت نمی کند ،در واقع نحوه مدیریت ما هیچ موقع آمادگی مدیریت مشکلات را نداشته است آن هم به این دلیل که ما به موضوعاتی همانند بهداشت ‌‌و درمان نگاه سطحی داریم .
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: باید در حال حاضر بدون اغماض و رودربایستی هر نوع فعالیتی که باعث انتشار ویروس می شود متوقف شود،سلامت مردم باید از هرچیزی برای ما مهمتر باشد،جان یک دانش آموز از باسواد شدنش واجب تر است،اجتماعات ،مراسم های مذهبی ،مجالس ختم وعروسی باید با قاطعیت در کشور ممنوع شود،وقتی بحث بهداشت مطرح است نظر قاطع باید نظر وزیر بهداشت ‌‌و درمان باشد،ما که نمی توانیم موضوعات عقیدتی را به این مسائل ورود دهیم.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید حلقه های انتشار این ویروس را قطع کنیم تا بتوانیم آن را مهار کنیم ،در یک ماه پیش رو‌ باید همه مسائل بهداشتی رعایت شود تا به فصل گرما برسیم و البته در فصل گرما هم باید بحث بهداشت محیط دقیق مورد نظارت ودقت قرار گیرد .